M. Kozłowski: „W końcu wracam!”
10 listopada 2016, 09:25 | Autor: RyanPo dwóch miesiącach przerwy, spowodowanej złamaniem stawu skokowego, do treningów wraca Marcin Kozłowski. Wychowanek Widzewa ma pojawić się na dzisiejszych zajęciach w Gutowie Małym. Obrońca chce zagrać w dwóch ostatnich meczach rundy wiosennej.
Pech dopadł widzewiaka dokładnie 5 września. Podczas treningu źle postawił stopę. „Czeka mnie jakieś 5-6 tygodni przerwy. Kostka musi się zrosnąć. Jestem zły na tą sytuację, bo czułem, że jestem w wysokiej formie. Pozostanie mi wspieranie zespołu w duchu” – mówił wtedy WTM.
Kozłowski łudził się nawet, że uda mu się wyzdrowieć do meczu derbowego z ŁKS. Odpoczynek od futbolu potrwał jednak dłużej. W środę piłkarz zrobił ostatnie badania i…mocno się zdziwił. „Okazało się, że przy okazji złamania doszło też do zerwania więzadła przedniego w stopie! Wcześniej nikt o tym nie wiedział. Na szczęście uraz ten leczy się tak samo, więc unieruchomienie całego stawu załatwiło oba problemy. Po środowym badaniu USG już wiem, że jestem w 100% zdrowy. Dziękuję za opiekę medyczną doktorom Grabowskiemu, Domżalskiemu i Nikielowi” – powiedział nam defensor RTS.
W sobotnim spotkaniu przeciwko Sokołowi Ostróda zawodnika nie zobaczymy, ale potem wszystko jest możliwe. „W czwartek jadę do Gutowa i chcę już ćwiczyć. Na razie spokojnie, ale od poniedziałku zamierzam wejść w trening na pełnych obrotach. Dość już się naczekałem. W końcu wracam!” – cieszy się Kozłowski. „Zrobię wszystko, by zagrać w spotkaniach z Sokołem Aleksandrów i Legią II Warszawa” – dodaje.
W tym sezonie Marcin Kozłowski wystąpił w zaledwie czterech meczach, spędzając na boisku łącznie 222 minuty. „Najbardziej żałuję, że nie mogłem zagrać z ŁKS. Derby to w końcu derby. Musiałem ograniczyć się do wspierania kolegów z ławki. Wiosną będzie jednak okazja do rewanżu już na nowym stadionie. Zagram wtedy nawet bez nogi!” – żartuje „Cinek”.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska