Thriller w Hali Parkowej. Widzew – ROW Rybnik 74:76

2 lutego 2014, 15:19 | Autor:

Thriller rodem z najlepszego gatunku zaserwowały zgromadzonym w Hali Parkowej kibicom koszykarki Widzewa.

Kompleks Rybnika pozostał. Była to już czwarta porażka Łodzianek z ROWem w tym sezonie, choć tym razem do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele. Widzewianki spotkanie rozpoczęły zdecydowanie lepiej, łatwo zdobywały punkty, prowadząc po pierwszej kwarcie 29:17. Prym wiodła Aleksandra Pawlak, która imponowała skutecznością, jej łupem w pierwszej kwarcie padło 9 punktów.

Gdy po 12 minutach gry wynik brzmiał 36:17 mało kto spodziewał się odwrócenia losów meczu. Łodzianki zamiast spokojnie kontrolować grę dały się zepchnąć do obrony. Coraz skuteczniejsza gra drużyny z Rybnika, bardziej ciasna obrona oraz ostrzejsza gra w ofensywie przyniosła zmianę wyniku, który po drugiej kwarcie brzmiał 43:47.

Trzecia kwarta to zryw Widzewianek i zwycięstwo 19:9. Wydawać by się mogło że Łodzianki dobiją rywala i dowiozą wynik do końca. Tak się jednak nie stało, bowiem w czwartej kwarcie do głosu ponownie doszedł ROW. Znów niestety zabrakło konsekwencji, przez co Rybniczanki odrobiły stratę. Kilkanaście sekund przed końcem wynik był remisowy 74:74. Gdy wydawało się, że wszyscy będą zmuszeni szykować się na dogrywkę, piłkę po niecelnym rzucie Rebecca Harris zebrała Markel Walker i zdobywając kosza dała zwycięstwo swojemu zespołowi.

Emocje boiskowe przełożyły się także na emocje na trybunach. Trybuny Hali Parkowej zgromadziły ok. 500 osób co jest rekordem frekwencji w tym sezonie.W III kwarcie została zaprezentowana oprawa przygotowana przez kibiców z Radogoszcza i Zgierza, na barierkach zawisły osiedlowe i fan clubowe transparenty. Widzewiacy zgotowali koszykarkom dopingowe piekło, dość wspomnieć słowa zawodniczki drużyny gości po meczu, Rebeccy Harris: (…) Nie cieszę się, że znów zmierzymy się z Widzewem za tydzień. Dobrze, że gramy u siebie, bo tutaj doping kibiców był tak głośny, że czasami głowa bolała

Widzew – Basket ROW Rybnik 74:76 (29:17, 14:30, 19:9, 12:20).

Widzew: Aleksandra Pawlak 23, Olivia Tomiałowicz 18, Tynikki Crook 10, Sarah Boothe 9, Alicja Bednarek 8, Paulina Rozwadowska 4, Magdalena Rzeźnik 2, Wiktoria Zapart 0.

Rybnik: Rebecca Harris 21, Markel Walker 16, Agata Nowacka 16, Anna Kuncewicz 13, Aldona Morawiec 6, Martyna Stelmach 2, Justyna Zielonka 2, Joanna Kędzia 0, Joanna Łabuz 0.