M. Broniszewski: „Celem jest liga, a nie wygrywanie w sparingach”
21 lutego 2018, 17:57 | Autor: Ryan
Forma drużyny Widzewa w zimowych sparingach nadal bardzo wysoka. W szóstym meczu kontrolnym łodzianie odnieśli najwyższe zwycięstwo, aplikując Górnikowi Konin aż pięć goli. Zadowolony z takiego obrotu spraw był Marcin Broniszewski.
Szóste sparingowe zwycięstwo cieszy sztab szkoleniowy Widzewa, ale celem jest awans. „Tak, jesteśmy zadowoleni, ale my szykujemy się do ligi. Wygrywanie meczów sparingowych nie jest celem samym w sobie. Skuteczność cieszy, ale pamiętajmy, że w rozgrywkach ligowych intensywność jest jednak zupełnie inna. To jednak cieszy” – mówił asystent Franciszka Smudy.
Broniszewski nie chciał ferować, kogo zobaczymy w wyjściowej jedenastce 10 marca. „To już zostawiam wam – dziennikarzom. Media uwielbiają te spekulacje, kto z kim zagra. Sam czasami lubię to poczytać, cieszy mnie to. Ale przed nami jeszcze trzy tygodnie, chłopaki ostro walczą. O to chodziło, żeby mieć pozytywny ból głowy” – mówił drugi trener Widzewa.
Kolejny raz znakomite recenzje zebrał za występ na środku obrony Michał Miller. „Nie lubię oceniać poszczególnych piłkarzy. Wolę to robić twarzą w twarz. Widać jednak, że Michał pracuje bardzo ciężko i ma w tym swój osobisty cel. Zresztą wszyscy pracują ciężko, a weryfikacja będzie 10 marca” – zakończył popularny „Bronek”.







Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze
Radomiak Radom
Wisła Kraków
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa
Motor Lublin
Widzew Łódź
Cracovia
Lech Poznań
GKS Katowice
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Wieczysta Kraków
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Miller wymiata idealne i trafne posunięcie Franza!
Spokojnie….Górnik Konin to przyszły spadkowicz z 3 ligi więc to taki Wikielec z grupy wielkopolskiej.Na awans ten zespół wystarczy,a latem kolejne wzmocnienia ze 3 ludzi by się przydało.
Bardzo dobrze się spisywał.
Niestety na tą chwilę nie ma dla niego innego miejsca na boisku w Widzewie.
Powodzenia
Zobaczymy jak sobie poradzą w lidze przy pełnych trybunach