Stal pierwszym liderem
21 lipca 2018, 08:05 | Autor: Kamil
Tylko jedną bramkę obejrzeli kibice, którzy w piątkowe popołudnie wybrali się na mecz ROW Rybnik ze Stalą Stalowa Wola. Zwycięsko z pojedynku wyszli goście, którzy tym samym zostali pierwszym liderem tabeli II ligi w nowym sezonie.
Przed rozpoczęciem spotkania uhonorowany został Mariusz Muszalik, który w rybnickim klubie spędził sześć sezonów. W pierwszej połowie jego młodsi koledzy próbowali godnie pożegnać swojego byłego kapitana i przeważali. ROW stworzył sobie dwie sytuacje do wyjścia na prowadzenie, jednak najpierw Robert Tkocz uderzył w spojenie słupka z poprzeczką, a później dwukrotnie strzelał Radosław Dzierbicki, lecz na posterunku był bramkarz gości, Dorian Frątczak.
W drugiej części obraz meczu się odmienił i to Stal spisywała się lepiej. Bramka padła jednak z perfekcyjnie przeprowadzonego kontrataku, który w 61. minucie wykorzystał Tomasz Żyliński. Goście mogli jeszcze podwyższyć, ale ROW ratowały albo nieskuteczność stalowowolan, albo dobre interwencje bramkarza, Kacpra Rosy. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić już w doliczonym czasie gry. Bardzo dobrej sytuacji na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał jednak Krystian Kujawa.
Wyniki 1. kolejki II ligi:
piątek, 20 lipca
ROW Rybnik – Stal Stalowa Wola 0:1 (Żyliński)
sobota, 21 lipca
Błękitni Stargard – Olimpia Grudziądz, godz. 16:00
Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna, godz. 17:00
Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów, godz. 17:00
Siarka Tarnobrzeg – Ruch Chorzów, godz. 17:00
Resovia – Znicz Pruszków, godz. 17:30
Radomiak Radom – Skra Częstochowa, godz. 18:00
Widzew Łódź – Olimpia Elbląg, godz. 19:10
niedziela, 22 lipca
Elana Toruń – Rozwój Katowice, godz. 15:00







Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Górnik Zabrze
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Korona Kielce
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Broń Radom
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Tabelowe trolle będą wniebowzięte na widok aktualnej tabeli ;]
Nie do końca wlasnie bo widze ze dwie drużyny spadają a żadna nie otrzymuje awansu :-)
awansuje ta w czerwonym kolorze ;)
A czemu gks belchatow ma -2pkt?
Był niegrzeczny i nie płacił…
Ryan …. a gdzie typer na ten sezon ??
Nie byliśmy organizacyjnie gotowi, więc nie będziemy działać na pół gwizdka. Nie mogą powtórzyć się dawne błędy.
Uporządkujemy temat i ruszymy z zabawą od rundy wiosennej.
oby :) trzymam za slowo :)