W koszykarskim Widzewie liczą na kolejne wzmocnienie z USA
20 grudnia 2019, 16:19 | Autor: Kamil
Tylko jedno spotkanie w pierwszej rundzie sezonu Basket Ligi Kobiet wygrały koszykarki Widzewa. Nic więc dziwnego, że w klubie szukają wzmocnień. Jest szansa, że do łódzkiej drużyny dołączy kolejna zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych!
Przypomnijmy, że dzięki pomocy jednego ze sponsorów, w listopadzie udało się sprowadzić do Łodzi Taylor Emery. Amerykanka zaliczyła świetny debiut, ale w dwóch kolejnych spotkaniach zmagała się z przeziębieniem i prezentowała się nieco gorzej. Na szczęście wróciła już do pełni zdrowia i najbliższej kolejce powinna być w optymalnej dyspozycji.
Istnieje prawdopodobieństwo, że wkrótce do Emery dołączy kolejna zawodniczka zza oceanu, tym razem na pozycję środkowej. To właśnie w tym aspekcie od początku sezonu widzewianki prezentują się słabo, a wsparcie pozwoliłoby odciążyć osamotnioną pod koszem i grającą najwięcej minut w zespole Katarinę Vucković.
Jak szanse na ściągnięcie wysokiej koszykarki ze Stanów Zjednoczonych ocenia wiceprezes sekcji Łukasz Czuku? „Okienko transferowe zamyka się 15 lutego, ale wiemy, że potrzeba jest już teraz. Liczymy, że w miarę szybko uda się nam sfinalizować pewne rozmowy. Będzie nam o tyle łatwiej, że nie chcemy ściągać tej koszykarki na cały sezon, ale na trzy miesiące, co wiąże się z niższymi kosztami” – powiedział w rozmowie z WTM.
Jeżeli starania te zakończą się sukcesem, to w drugiej części sezonu podopiecznym Wojciecha Szawarskiego będzie z pewnością łatwiej pokusić się o więcej wygranych. Póki co, w niedzielnym meczu z CCC Polkowice łodzianki będą musiały sobie radzić w niezmienionym składzie.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Oby.
I tego życzę na gwiazdkę.
Wierzę, że przyjdzie taki czas, że zaskoczy i nasze koszykarki jeszcze dadzą nam sporo radości.