Ł. Matusiak: „Myślę, że to będzie otwarty mecz”
2 kwietnia 2021, 08:45 | Autor: Kamil
Jedną z osób łączących Widzew Łódź i Zagłębie Sosnowiec jest Łukasz Matusiak. Wychowanek czerwono-biało-czerwonych, któremu jednak nigdy nie udało się przebić do pierwszej drużyny, obecnie pełni rolę asystenta trenera w sosnowickim klubie. Wczoraj rano gościł on na antenie Widzew.FM.
Choć Zagłębie zajmuje w tabeli I ligi przedostatnie miejsce, zdaniem wielu obserwatorów powinno plasować się o wiele wyżej. Takiego zdania jest także Enkeleid Dobi, który mówił o tym na wczorajszej konferencji prasowej (więcej TUTAJ). Co na to Matusiak? „W naszej sytuacji bardzo potrzebne są punkty. Zgadzam się z opiniami mówiącymi, że gramy nieźle, ale skupić musimy się na konkretach, czyli zdobywaniu goli i punktów” – stwierdził w rozmowie.
Asystent trenera wciąż darzy sentymentem Widzew i bacznie śledzi jego poczynania. Jak go ocenia? „Ta drużyna ma swój charakter i pomysł na grę. Widać rękę trenerów. Jak pokazuje tabela, ich praca przynosi punkty i daje efekt. Na pewno będziemy jednak chcieli znaleźć sposób, żeby w sobotę zaskoczyć Widzew. (…) Jakie silne strony ma Widzew? Defensywę, z dwoma niezłymi stoperami i na pewno mocne skrzydła. Do tego dochodzi środek, który wcześniej miał swoje problemy, ale teraz wygląda coraz lepiej” – czytamy na widzew.com.
Oba zespoły dobrze się znają, bo na początku tego roku zmierzyły się w spotkaniu towarzyskim. Wtedy górą okazało się Zagłębie, które wygrało minimalnie 1:0, choć jedenastki dla łodzian nie wykorzystał Bartłomiej Poczobut. Jakiego meczu możemy się spodziewać jutro? „Znam założenia własnej drużyny i myślę, że to będzie otwarty mecz, w którym będzie dużo sytuacji. Tak chcemy grać, nie zamierzamy się bronić” – dodał Matusiak.
Foto: Marek Rybicki / zaglebie.eu







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Dziś operację przejdzie Przemek Kita. Trzymajmy kciuki. Wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt!
Jeżeli gramy o awans to tylko 3 punkty