Widzewiacy na obchodach Powstania Styczniowego w Wieluniu
23 stycznia 2012, 22:24 | Autor: Ryan
W 149. rocznicę Powstania Styczniowego w Wieluniu odbyły się obchody upamiętniające to wydarzenie, zorganizowane przez Brygadę Łódzką ONR. Mimo deszczowej pogody, uroczystość zgromadziła około czterdziestoosobową grupę młodych narodowców oraz kibiców Łódzkiego Widzewa, zrzeszonych w Wieluńskim Fan Clubie.
Z miejsca zbiórki przemaszerowano pod Pomnik Bohaterów Powstania Styczniowego, wznosząc okrzyki patriotyczno-narodowe, a także upamiętniające bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny. Po dotarciu na miejsce wygłoszono przemówienie i odśpiewano Hymn Polski, następnie złożono kwiaty i odpalono symboliczne znicze. Na uroczystość zawitały delegacje z Bełchatowa i Radomska, a także grupa narodowców z Łodzi. Była to pierwsza tego typu akcja w południowej części naszego województwa. Młodzi narodowcy nie zapominają o przodkach, którzy przelali krew i oddali życia za wolną Ojczyznę!










Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska