Zapowiedź 13. kolejki IV ligi
7 października 2022, 18:07 | Autor: Michał
Przed nami kolejna seria gier w IV lidze. Trzynasta kolejka zostanie niemal w całości rozegrana w sobotę, bowiem na ostatni dzień tygodnia przewidziano tylko jedno starcie. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Opocznie, gdzie Ceramika podejmie na własnym terenie Polonię Piotrków Trybunalski.
Zdecydowana większość meczów odbędzie się w w sobotę o godzinie 15:00. W Lipcach Reymontowskich, będąca tuż nad strefą spadkową Jutrzenka zagra z Włókniarzem Zelów, którego ostatnie cztery mecze kończyły się porażkami. W Opocznie, siódma w klasyfikacji Ceramika Opoczno, która stanie w szranki z piotrkowską Polonią. O wyjście z dolnych rejonów tabeli stara się z kolei Stal Niewiadów. Szansą będzie mecz w Łodzi, gdzie czekać będzie ekipa AKS SMS Łódź.
Powrót na zwycięską ścieżkę będzie przyświecał piłkarzom Sokoła Aleksandrów Łódzki, którzy w ostatnich dwóch potyczkach przełykali gorycz porażki. Najbliższym rywalem będzie słabo dysponowany WKS 1957 Wieluń. Ciekawy mecz czeka również zawodników reprezentujących barwy RKS Radomsko. Radomszczanie ugoszczą na swoim terenie Zjednoczonych Stryków. Mecz z ostatnią drużyną ligi ma przed sobą drużyna rezerw Widzewa Łódź. Łodzianie udadzą się do Wygody, gdzie o punkty będą rywalizować z tamtejszym Zrywem. Przyzwoicie w minionych kolejkach spisywał się Skalnik Sulejów. Serię czterech zwycięstw z rzędu przerwał tydzień temu KS Kutno. Aby rozpocząć nową, sulejowianie muszą pokonać u siebie LKS Kwiatkowice.
Kolejne mecze również zapowiadają się emocjonująco. Omega Kleszczów zmierzy się u siebie z ekipą KS Kutno, która już od sześciu spotkań nie przegrała. Przy pustych trybunach odbędzie się natomiast spotkanie Pogoni Zduńska Wola z wiceliderem z Bełchatowa. GKS z pewnością liczy na potknięcie lidera z Łodzi, lecz sam też musi stale punktować, a jedenastka Pogoni z pewnością nie podda się bez walki. Jedynym spotkaniem zaplanowanym na niedzielę jest to, w którym Boruta Zgierz uda się na wyjazd do Buczku, gdzie podejmie miejscowy Orkan.
Mecze 13. kolejki IV ligi:
sobota, 8 października
Jutrzenka Drzewce – Włókniarz Zelów, godz. 15:00
Ceramika Opoczno – Polonia Piotrków Trybunalski, godz. 15:00
AKS SMS Łódź – Stal Niewiadów, godz. 15:00
Sokół Aleksandrów Łódzki – WKS 1957 Wieluń, godz. 15:00
RKS Radomsko – Zjednoczeni Stryków, godz. 15:00
Zryw Wygoda – Widzew II Łódź, godz. 15:00
Skalnik Sulejów – LKS Kwiatkowice, godz. 15:00
Omega Kleszczów – KS Kutno, godz. 15:00
Pogoń Zduńska Wola – GKS Bełchatów, godz. 16:00
niedziela, 9 października
Orkan Buczek – Boruta Zgierz, godz. 13:00







Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze
Radomiak Radom
Wisła Kraków
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa
Motor Lublin
Widzew Łódź
Cracovia
Lech Poznań
GKS Katowice
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Wieczysta Kraków
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Bardzo chciałbym się mylić, ale bełty tą ligę tym razem wygrają dzięki reżimowym spółkom skarbu państwa….
Reżimowy to masz beret, ale co się dziwić jak uwierzyłeś w brzozę.
Sam modlisz się do brzozy.
I porzeczki.
Najgorszy klub e kraju.Gks a drugi zatorowy łks