Trzy zespoły powalczą o ostatnie miejsce w IV lidze
23 lipca 2015, 15:03 | Autor: RyanWokół rozgrywek IV ligi było tego lata nieco zawirowań. Najpierw systemem zachwiało dołączenie do nich Widzewa Łódź, później rozprawiano nad tym, czy awans należy się Andrepolii Wiśniowa Góra czy Stali Głowno, a ostatnio z ligi wycofał się WKS Wieluń. Ostatecznie zdecydowano, by pozostać przy koncepcji powiększenia skład do 20 zespołów.
Łódzki Związek Piłki Nożnej opublikował już terminarz na sezon 2015/2016. Pozostawiono w nim lukę, którą uzupełni zwycięzca barażów pomiędzy wicemistrzami lig okręgowych. Będą o to walczyć tylko trzy drużyny, bo jedna zrezygnowała z szansy gry w IV lidze. Z kolei miejsce WKS zajął Orzeł Nieborów – spadkowicz, który zajął najwyższe miejsce w minionych rozgrywkach.
Walka o awans zacznie się w sobotę Wolborzu, gdzie tamtejszy Szczerbiec podejmie LUKS Bałucz. W środę bałuczanie zagrają u siebie ze Stalą Głowno, a w następną sobotę Stal gościć będzie Szczerbca. Kto wypadnie w tym trójmeczu najlepiej, uzupełni stawkę IV-ligowców.
Mecze barażowe o awans do IV ligi:
25 lipca: Szczerbiec Wolbórz – LUKS Bałucz
29 lipca: LUKS Bałucz – Stal Głowno
1 sierpnia: Stal Głowno – Szczerbiec Wolbórz








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska