Sebastian Baczo dołączył do drużyny futsalistów
14 czerwca 2025, 19:12 | Autor: Michał
Sekcja futsalistów Widzewa Łódź kompletuje kadrę przed nowym sezonem w Futsal Ekstraklasie. W tygodniu oficjalne media klubu poinformowały o pozyskaniu nowego gracza. Szeregi czerwono-biało-czerwonych zasili pochodzący ze Słowacji 23-letni Sebastian Baczo.
To już nie pierwszy raz, gdy do drużyny trenera Marcina Stanisławskiego przychodzi piłkarz zza południowej granicy. Obecnie w klubie są już Kristian Medon i Filip Marton, a niedawno drużyna pożegnała Filipa Vaktora. Baczo swoją karierę zaczynał na Słowacji, a ostatni sezon spędził w mocnej lidze chorwackiej, gdzie grał w zespole MNK Aurelia, który spadł z ligi. Zawodnik jest również etatowym reprezentantem Słowacji, dla której zdobył w tym sezonie cztery bramki.
Trener Widzewa nie ukrywał, że już od dłuższego czasu chciał sprowadzić młodego Słowaka do Łodzi. „Sebastian to mój cel od dwóch lat. Za pierwszym razem nie trafił do Widzewa ze względów osobistych, a rok temu wybrał dużo atrakcyjniejszą ofertę z Chorwacji. Rzadko mi kiedykolwiek tak zależało na jakimś zawodniku, jak właśnie na Sebastianie. Uparcie, co sezon, ponawiałem propozycje gry dla Widzewa i można powiedzieć, że do trzech razy sztuka” – czytamy na widzewfutsal.com.
Baczo podpisał z Widzewem dwuletnią umowę. To już trzeci transfer przychodzący tego lata. Wcześniej do zespołu trafili Dima Rybicki i Oliwier Jagielski. Przypomnijmy, że w drużynie zostaną również Kristian Medon, Filip Marton, Jefferson Ortiz, Dariusz Słowiński, a także młodsza część szatni – Hubert Dąbrowski, Stanisław Jaśkiewicz i Gracjan Milczarek.
Grafika: widzewfutsal.com





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Cracovia
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Korona Kielce
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
GKS Katowice
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Broń Radom
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
a kogo to obchodzi
Mnie, a co?