Dwa nowe kluby współpracujące
14 czerwca 2025, 16:34 | Autor: Bercik
Kolejne dwa kluby dołączyły do grona klubów współpracujących Widzewa Łódź. W piątek oficjalna witryna poinformowała, że umowę z łodzianami podpisały zespoły MUKS Dąbrówka oraz AP Będków
MUKS założony został w 2014 roku i działa na terenie dwóch gmin z województwa mazowieckiego – Dąbrówka w powiecie wołomińskim oraz Zabrodzie w powiecie wyszkowskim. W jego strukturach zrzeszonych jest łącznie ponad 120 dzieci z roczników 2012-2017, które trenują w sześciu drużynach i występują w rozgrywkach ligowych Mazowieckiego ZPN. MUKS współpracuje z lokalnymi instytucjami i wspiera organizację wydarzeń sportowych na terenie obu gmin.
AP Będków została założona w 2018 roku i prowadzi szkolenie dzieci oraz młodzieży w tej miejscowości w powiecie tomaszowskim. W swoich strukturach zrzesza 120 młodych zawodników. W klubie funkcjonuje pięć drużyn w różnych kategoriach wiekowych i grają w rozgrywkach prowadzonych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.
Nowi partnerzy mają współdziałać z Widzewem na poziomie Klubu Współpracującego. Kooperacja będzie obejmowała wiele aspektów, jak choćby te szkoleniowe, marketingowe i organizacyjne. Klub informuje również, że wciąż jest otwarty na współdziałanie z innymi ośrodkami. Ich przedstawiciele będą mieli możliwość wymienienia się doświadczeniami, uczestniczenia w stażach i korzystania z materiałów edukacyjnych. Więcej na temat oferty można przeczytać TUTAJ.
foto: widzew.com







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Będków rulezzz
Czas na Barcelonę i Juve.
I na alpagę między blokami na Kozinach.
Szczere pytanie po co sa takie współprace? Co te wspóprace dają klubowi ?? Może jak mają dobrego gracza to pierdzeństwo ma Widzew ?
Dokładnie. Do tego poszerzenie wiedzy o zawodnikach z tego regionu (np rywalizujących z naszymi klubami współpracującymi. Dodatkowo budowanie pozytywnego wizerunku i promowanie klubu.
A nie pomyślałeś że duża część tych dzieciaków będzie przyjeżdżać na turnieje czy imprezy w naszym budowanym ośrodku. Że kupią jakieś pamiątki będąc na meczu w Sercu Łodzi a duża część z tych dzieciaków wcale nie będzie grać później zawodowo w piłkę ale kibicami Widzewa będą przez następne pokolenie. A to już wystarczy, po za tym z takich 10 klubów partnerskich zawsze łatwiej wyłowić kilku lepiej rokujących i zaproponować im dalszy rozwój w naszej Akademi.