Piast Gliwice – Widzew Łódź 0:2 (0:1)
28 listopada 2025, 19:55 | Autor: Oskar
Widzew wreszcie zwycięski! Po serii meczów bez wygranej, łodzianie po trafieniach Sebastiana Bergiera i Andiego Zeqiriego pokonali Piasta Gliwice i dopisali sobie bardzo ważne trzy punkty.
Namieszał trener Igor Jovićević przed tym spotkaniem. Już wcześniej jasne było, że będzie musiał dokonać dwóch zmian, gdyż zarówno Mariusz Fornalczyk, jak i Dion Gallapeni pauzują za kartki. Ich zastąpili Bartłomiej Pawłowski oraz Samuel Kozlovsky. Dodatkowo w bramce Veljko Ilicia zmienił Maciej Kikolski. Dosyć niespodziewanie z ławki to starcie zaczęli Fran Alvarez i Szymon Czyż. W ich miejsce wskoczyli Lindon Selahi oraz Andi Zeqiri. Szkoleniowiec Widzewa zdecydował się tym samym na zmianę formacji na 1-4-4-2. Trener Myśliwiec zdecydował się tylko na jedną zmianę względem poprzedniego meczu. Lokilko zastąpił Leśniaka.
Pierwsza groźna akcja należała go gospodarzy w dziesiątej minucie. Jirka dośrodkował na Barkowskijego. Białorusin mocno uderzył głową w kierunku krótkiego słupka, ale tam był Kikolski, który parował piłkę na aut bramkowy. Piast miał rzut rożny, ale nic z niego nie wyniknęło. 14. minuta i po raz pierwszy ruszył Widzew. Shehu przechwycił piłkę w środku pola, podał do Zeqiriego, a Szwajcar momentalnie wypuścił prostopadłym podaniem Bergiera z prawej strony. Polski napastnik podprowadził piłkę pod pole karne, zagrał do Baeny, a ten pokusił się o dośrodkowanie z głębi pola w kierunku Pawłowskiego. Strzał kapitana powędrował jednak nad bramką.
W osiemnastej minucie znów Piast. Twumasi zagrał z głębi pola w szesnastkę do Barkowskijego. Napastnik gospodarzy zgrał futbolówkę od razu do Kongijczyka, ale na nasze szczęście uderzał wysoko nad bramką. Było bardzo groźnie. Łodzianie odpowiedzieli w 19. minucie. Shehu posłał genialne, przeszywające podanie i sam na sam z Plachem stanął Baena, który uniknął spalonego. Z lewej strony nadbiegał Bergier i aż prosiło się, żeby dziubnąć piłkę w jego kierunku. 24-latek zdecydował się na minięcie słowackiego golkipera. Nie udało mu się go przejść, gdyż wcześniej został zahaczony. Arbiter wskazał na wapno, a do jedenastki podszedł Bergier, który pewnie pokonał bramkarza i wyprowadził widzewiaków na prowadzenie.
W 37. minucie RTS miał rzut rożny. Wykonawcą był Pawłowski, który w naszym odczuciu posłał słabe dośrodkowanie, gdyż piłka zaliczyła kozioł po wpadnięciu w pole karne. Dosyć nieoczekiwanie żaden gracz Piasta futbolówki nie przeciął i strzał udem z bliskiej odległości oddał Zeqiri – niestety minimalnie obok bramki. Pięć minut później dobre górne podanie posłał Shehu, a adresatem był Andreou. Cypryjczyk mocno wbił piłkę w pole karne, gdzie czekał już Zeqiri. Na posterunku był jednak Rivas, który w ostatniej chwili uprzedził szwajcarskiego napastnika. W ostatniej akcji pierwszej połowy zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym łodzian. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego trzykrotnie uderzali zawodnicy Piasta. Dwa razy blokował Bergier, a raz jeden z obrońców. Do szatni widzewiacy zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.
W drugiej połowie pierwsi ruszyli łodzianie. Piłka została odebrana pod własnym polem karnym, a prostopadle z prawej strony podawał ją na wybieg do Zeqriego Bergier. 26-latek miał przed sobą blisko obrońcę. Wykonał przeplatankę, zszedł na lewą nogę i oddał strzał, który niestety został zablokowany. W 53. minucie znów widzewiacy. Długa piłka zagrana na szwajcarskiego napastnika. Ten był faulowany, ale zdążył podać do boku, więc zastosowano przywilej korzyści. Baena dośrodkował w pole karne, głową uderzał Szwajcar, a nogę dołożył jeszcze Bergier – Plach musiał parować futbolówkę nad poprzeczkę. Piłkę z rzutu rożnego dogrywał Pawłowski i zagrał ją idealnie na aktywnego dzisiaj Zeqiriego. Szwajcar mocno uderzył głową z bliskiej odległości i bramkarz gospodarzy był bez szans.
W sześćdziesiątej minucie do głosu doszedł Piast. Piłka spadła na piąty metr od bramki Kikolskiego, co wykorzystał Jorge Felix, który bez zastanowienia oddał strzał. 21-latek wyszedł z bramki i dobrze bronił strzał Hiszpana. Cztery minuty później odpowiedzieli goście. Podopieczni Igora Jovićevicia przechwycili futbolówkę na połowie rywala i ruszyli z szybką akcją. Bergier podawał między obrońców do Zeqiriego. Szwajcar nieźle zabrał się z piłką, ale połapał się w tym obrońca. Wystawił futbolówkę Shehu, który uderzał ze skraju pola karnego, ale niestety prosto w Frantiska Placha.
Widzewiacy kontrolowali przebieg meczu, dobrze wytrącali z rytmu gliwiczan. Trzeba też dodać, że w bramce łodzian dobrą robotę wykonywał Kikolski. Zawodnicy Piasta przedostawali się w okolice pola karnego Widzewa, lecz brakowało po ich stronie celności. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
Ostatecznie Widzew pokonał w Gliwicach Piasta 2:0 po bramkach Sebastiana Bergiera i Andiego Zeqiriego i zdobył bardzo ważne trzy punkty. Kolejne starcie już we wtorek w ramach Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.
Piast Gliwice – Widzew Łódź 0:2 (0:1)
22′ Bergier (k), 54′ Zeqiri
Piast:
Plach – Twumasi (82′ Borowski), Drapiński, Rivas – Jirka, Tomasiewicz (71′ Boisgard), Dziczek, Lewicki – Lokilo (58′ Felix), Vallejo (58′ Sanca) – Barkowskij (58′ Dalmau)
Rezerwowi: Szymański – Czerwiński, Chrapek, Mucha
Widzew:
Kikolski – Andreou, Visus, Żyro, Kozlovsky – Baena (83′ Krajewski), Selahi (71′ Czyż), Shehu, Pawłowski (90+2′ Hanousek) – Zeqiri (83′ Klukowski), Bergier
Rezerwowi: Ilić – Volanakis, Teklić, Alvarez, Akere, Ba
Żółte kartki: Lokilo – Visus, Baena, Kikolski
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów: 5402





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Lech Poznań
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Cracovia
Radomiak Radom
Zagłębie Lubin
Widzew Łódź
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Legia Warszawa
Arka Gdynia
GKS Katowice
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Olimpia Elbląg
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Bergi goooooolllllll !!!!
Słaby zawodnik – fajnie ,że chociaż karne.strzela no i to z czego słynie przepchnąć się w polu karnym i strzał – i cgwała mu zacto bo ż strach pomyśleć gdzie Widzew byłby bez tych goli
Won prowakatorze !
Ty jesteś mocny. Wyjdź i graj i pokaż co potrafisz, pewnie w piłkę byś ani razu nie trafił.
A na kaliskim beż zmian? Denaturat jest w promocji
wypier…
Baena farciarzu, masz szczęście że nas nie przekręcili i Seba strzelil. Mogłeś podawać w bok. Potem znów by były pretensje ze Zyro wszystkiemu winien, bo z przodu bezmyślnie. Jak to że nie strzeliłeś z metra do pustej swego czasu…
A ten dalej Zyro dobry Zyro najlepszy wszyscy winni tylko nie on . A jak on troche to inni bardziej . Krzyza pod palacem prezydenckim tak nie bronili jak Ty Mateusza .
Robię to celowo na przekór bezmyślnym hejterom.
Idź do Doktora…proszę
jestes trolem,pewnie jestes zapasiony zakompleksiony troll a twoje komentarze zalosne,pewnie nie umiales nigdy pilki prosto kopnac i kumple z podstawowej z ciebie lali non stop a tteraz sie madrujesz
Kurcze, jak na to wpadłeś…jaaa, i co ja teraz zrobię. Po co to tu powiedziałeś, miałeś nie mówić…
Dośrodkowania ze sfg to jest po prostu jakaś tragedia.
Pawłowski taki sam kasztan jak i Alvarez…
Żeby nie znaleźć w kadrze jednego, który potrafi kopnąć wyżej niż kolana… :/
Od kilku sezonów sf to dramat.
Andreu i Visus jak profesorowie, jedynie zyro jak ta lama stoi i sie przyglada, albo jakies nie wiadomo co odstawia jakies kujawiaczki.
Aj Szkoda, że bramka nie padła, mógłbyś się tu wykazać.i napisać monotematycznie że wina Zyro…pół inteligenci tylko to potrafią tu pisać. Nic konstruktywnego , mądrego…
a co ty zakochany w zyro, na walentynki musisz poczekac
XXX – skąd takie debile tu się biorą
Wy się nie paczta na Żyrę dla zasady, tylko Pawłowskiego obserwujcie lamera, na Zaqiriego kolejnego lamera
Szkoda, że nasi bramkarze tak głupio oddają piłkę przeciwnikom, rozgrywając od bramki. Giki w auty, Ilic podobnie, Kiki wszystko na ślepo. Przecież to bez sensu, w może nie kumam. OBY SIĘ ZGRALI I DORZE ZAGRALI W 2giej połowie!!!
Pierwsza minuta i zyro glowka nie wiadomo do kogo
i zyro podanie do napastnika
Mimo karnego to rozpaczy ciag dalszy.Zero pomyslu,zero gry.
Brawo Andy!!!!! Jedyny cie broniłem. W końcu graszcwiecej niż 20 minut to możesz coś pojazac.
ręka w polu karnym nic nie znaczy
Andreu i Visus graja, zyro stoi
Sorka dla fanów tego chłopca w bramce, ale on jest mega bojaźliwym minimalistą
0-2 napastnicy z golem .Brawo Trener za sklad i drużyna za grę .Zawsze Łódzki RTS!!!
Brawo pany. Mówiłem, że jak zaczniemy strzelac bramki to wynik lepszy. I nikt do Zyro się nie pr,ypier….Bo to jego wina była że z przodu tragicznie. Kurcze, ja nie wiem co teraz niektórzy napiszą, no nie mają tematu. Mózg nie daje sygnałów by napisać cis inteligentnego niż wiecznie kopiuj wklej Zyro.
Dzisiaj cały zespół dobrze zagrał w grze obronnej, fajnie przesuwali i byli blisko przeciwnika, nie dali się Piastowi rozkręcić. Żyro dzisiaj poprawnie, ale na nim obrony nie ma sensu budować, co pokazała runda. Bardzo dobra decyzja trenera o grze Bergiera z Zeqiri.
Brawa dla całej drużyny.
Wiem że Zyro za slaby na przyszłość, ale wystarczy…zagraliśmy inaczej i zobaczymy jak to dalej ustawi. Jedynie wkurzały bezsensowne wybicia Bartka na oślep, ogólnie Oki.
Potęgą z Gliwic nie dała rady Żyro a tak chłopaki z Piasta chcą iść na majstra. Adwokacie tego słabego obrońcy wyluzuj…
Brawo za grę zespołową i danie szansy więcej niż 10min.Zegiremu, totalnie nie brakowało mi na boisku Alvareza, piłkarz meczu jak dla mnie to Baena, a Kikolski ma dużo dużo pracy przed sobą.
Fajnie że piątek i ryj mi się cieszy. Dziękuję bo coś jakby dzisiaj w Widzewie zatrybiło…
W końcu normalny weekend. Pisałem, że rozumiem gdyby inni grali dobrze on źle. Oki. Ale cala drużyna zawalala. Obrona boczni, środek, skrzydła, przód nie strzelał, bramkarz puszczał ale najlepiej się przypier…do niego.
A ty teraz będziesz miał nocne polucje, do następnej migreny po porażce, lol. Jeszcze 2 godziny temu wiedziałeś na wszystkich psy, teraz brawo pany. Jaki ty smutny jestes.
Aha, czyli według twojej zakompleksonej smutnej osoby nie mogę krytykować druzyny avw przypadku zwycięstwa po prostu pogratulować;))))). Żal mi Cię. Musisz mieć dziwne życie.
Co raz częściej otwierasz w życiu nowe reguly…Czyli jak krytykowałem drużynę słusznie to po zwycięstwie muszę robić to samo. Żal mi Cię.
Ale Ty sie odkleiles … Masz racje Zyro zagral dzis wybitne zawody . Jedenastka kolejki ? A moze nagroda dla najlepszego obroncy na gali ekstraklasy ? Transfer do bayernu ? Wtedy bys napisal 500 komentarzy bo dzis tylko 20.na temat zyry . A on jest dalej slabym obronca ze slaba koordynacja . 4 lata mamy ujowa obrone . A on jest jej szefem . I w kazdym sezonie wszyscy winni a mateusz cacy . To jest nawet statystycznie malo prawdobone . Ale pisz dalej te inteligentne komentarze . Jeden mecz na zero i mateusz bohater. Pisalem o tym . Tak… Czytaj więcej »
:)))) czy ja gdzieś napisałem że zagral dobry mecz…
A TY DALEJ CZEGOS NIE ROZUMIESZ. NIE UWAZAM ZE TO DOBRY OBRONCA. TYLKO BRONIE BO WSZYSCY OSTATNIO GRALI PIACH A PRZYJEB….SIE TYLKO DO ZYRO. Jeśli nadal tego nie rozumiesz, to to już nie mój problem.
Brawo trener za zmianę ustawienia i grajacych
W koncu zwyciestwo, weekend bedzie udany
Pewnie będziesz pił cały weekend
czy można go winić? kto opija 3 punkty Widzew ten alkoholikiem się nie stanie
BRAWO zespół!!!
Jest jeszcze dużo do poprawy,ale coś drgnęło.
Mina Myśliwca BEZCENNA!!!
„ktoś mi narobił w gacie”
Szkoda. Liczyłem za zwolnienie chorwackiego bajeranta, ale wszystko wskazuje na to, że zimą czeka nas zaciąg banderowskiego szrotu i kontynuacja budowy wieży Babel. Ciekawe jak taki Szwed, czy inny krainiec WU zareaguje jak dowie się, że Żyro ma większe przywileje i prawa do gry w pierwszym składzie, niż przeciętny banderowiec do życia na koszt polskiego podatnika.
Czy Ci Ukraińcy są tu teraz z nami? W tym pokoju?
Z takimi jak ty są Rosjanie i Prezydent Putin. I mityczne ,,onuce” ,choć nawet nie wiesz co to jest. Tak słyszałaś. W tv.
wazne 3 punkty determinacja zespołu . pochwale mniej chwalonych zawodników kozłowskiego pawłoskiego i trenera ze w koncu zaryzykował cos nowego i Shehu wrócił do centralnej pozycji na środku pomocy tam jego miejsce .
Brawo chłopaki, mina myśliwego bezcenna :)
Brawo może w końcu ruszy
Ale teraz Żyrko wybił.Byłaby firana dla Piastunek. Wreszcie zachował się jak prawdziwy stoper.
Brawo! Podwyższony skład. Fizycznie mecz nie przegrany. Wreszcie jakieś światło!
spalonego nie było ręka ewidentna a var milczy szmaty- karny i 3’0
Andiego Zeqiriego, przecież to jest łamaniec słowny. Brzmi to dziwnie co najmniej.
Wybiegali i wywalczyli to dzis. Pierwszy raz sie spocili chyba :) Kikolski tragicznie gra nogami ale jest 0 z tyłu – to tez cieszy. Aby dociagnac do spokojnej zimowej przerwy teraz…
Kurnia, mieliśmy drużynę. Może to kwestia robota Pawłosia, dał taki charakter zespołowi. ANDI gol
przestań się ćpać, Pawłowski był największą mimozą na boisku, mimo że próbował.grac tylko na alibi
Reakcja Trenera na ostanie wyniki budzi nadzieję na lepsze czasy…. oglądając przedmeczowe komentarze Trenerów dostrzeglem F16 którego znamy i pełnego pasji trenera z szczerością małego chłopca próbuje ogarnąć ten burdel… POWODZENIA CHŁOPAKU
120 km przebiegniętych przez Zespół zrobiło różnicę. Brawo za walkę i 3 pkt.
Dokładnie! I taki Widzew chcemy oglądać. Czy wygrywasz czy nie…
Myśliwie dzisiaj nam pomógł źle ustawiając drużynę Piasta i pozwalając nam wygrać myśliwy zawsze jest zwolennikiem Widzewa i naszym przyjacielem
Co wy chcecie o trenera Myśliwca źle ustawił drużynę Piasta Pozwolił nam wygrać i jest wielkim przyjacielem Widzewa bardzo dobry trener
Wlasnie po ostatnim meczu miałem w głowie że może warto bylo spróbować gry na dwóch napastników, żeby odblokować Zeqiriego. Poki co wydaje się że ma to szanse bytu oby trener dalej próbował gry w takiej formacji
Zauważyć się dało, że w ogóle nie był odczuwalny dzisiaj brak Alvareza.
Też tak uważam. Dobrze że usiadł wreszcie na ławie. Odpoczynek mu się moim zdaniem przyda.
Dobra gra Widzewa nareszcie przełamanie