Gdzie powstaną kolejne sklepy Widzewa?
23 stycznia 2026, 18:02 | Autor: RyanW listopadzie Widzew uruchomił drugi sklep z oficjalnymi pamiątkami, który swoją lokalizację ma w Galerii Łódzkiej. Zapowiadano wtedy, że to dopiero początek ekspansji w mieście i wkrótce planowanie jest otwarcie dwóch kolejnych placówek. Wiemy, gdzie się znajdą.
Sklep usytuowany na stadionie przy Piłsudskiego otrzymał alternatywę w centrum Łodzi, by ułatwić kibicom robienie zakupów, bez konieczności przebijania się przez korki poza dniami meczowymi. Jak wiadomo, niedługo po premierze miał miejsce incydent, który sprawił, iż lokal trzeba było na jakiś czas zamknąć i doprowadzić go stanu sprzed ataku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy remont się zakończy, ale klub jest zdeterminowany, by kontynuować obraną drogę otwierania kolejnych miejsc sprzedażowych.
Jak dowiedział się WTM, powstanie dwóch kolejnych sklepów jest już przesądzone. Jeden z nich znajdzie się na zachodnich rubieżach miasta, konkretnie na terenie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta. Łódzkie lotnisko posiada też inne punkty handlowe, skierowane do podróżnych. Wkrótce ma do nich dołączyć oferta czterokrotnych mistrzów Polski. Za granicą tego typu praktyka jest od dawna standardem. Pamiątki klubowe kupić można m.in. w Barcelonie, Madrycie, Porto czy Glasgow. W kraju pionierem jest Legia Warszawa, której placówka mieści się na Lotnisku im. Fryderyka Chopina.
Drugą lokalizacją ma być kolejowy dworzec Łódź Fabryczna, a więc ponownie będzie to w dużej mierze propozycja dla osób korzystających z transportu autokarowego oraz kolejowego. Przebudowany dworzec został oddany do użytku pod koniec 2016 roku i rocznie z jego usług korzysta kilka milionów pasażerów. Władze miasta zakładają, że to właśnie tam powstanie tzw. Nowe Centrum Miasta. „Z pewnych względów formalnych, niezależnych od klubu, nie otworzyliśmy jeszcze kolejnego punktu sprzedażowego. Za chwilkę zostanie to jednak zrealizowane. Wszystko zmierza w dobrym kierunku” – mówił w niedawnym wywiadzie dla klubowej telewizji dyrektor działu komercji Łukasz Kolecki.
Oprócz czterech sklepów w Łodzi, szefowie Widzewa zamierzają także mocniej ruszyć w teren i otwierać kolejne punkty w województwie łódzkim. „Rozmowy są zaawansowane, nie mogę jednak na razie powiedzieć, jaki to będzie model. Niemniej już niebawem będziemy bardzo mocno obecni z marką Widzewa w całym województwie łódzkim” – dodawał Kolecki.








Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Cracovia
Korona Kielce
Wisła Płock
GKS Katowice
Radomiak Radom
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Piast Gliwice
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Broń Radom
Olimpia Elbląg
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Fabryczna. Jestem kilkanaście razy w miesiącu. To będzie miły widok, o ile patola niszcząca cudze mienie znów nie poczuje się sprowokowana skoro prowokują ich choinki, punkty gastronomiczne, a nawet pisuary. Cudownie. :)
Oj tam oj tam;) ogłosili ostatnio sukces,7 tys karnetów! ;D Mają rozmach …
No i pięknie! Fajne lokalizacje.
Dworzec Lódź fabryczna stoi pusty, pociągi jedynie do Warszawy, żadnych sklepów ani punktów usługowych, lotnisko, bardzo mało pasażerów, stoi puste…
Do Częstochowy, Kielc, Poznania też jeżdżą! I to osobowe! :D
(komentarz z przymrużeniem oka)
DLATEGO ZROBIC SKLEP Widzewa oraz punkt gastronomiczny z logo RTS !
stoi pusty bo ludzie tam od razu wysiadają, nie ma tam nic co by zatrzymało pasażera na chwilę dłużej i dlatego sprawia wrażenie pustego ale jak zobaczysz statystyki w liczbie obsługiwanych pasażerów no to jednak sporo ludzi się tam przewija a za parę lat może w końcu przebija się z tym tunelem i połączą z kaliskim
Na placu Słonecznym zwolnił się lokal, idealny pod sklep.
lotnisko wg mnie faktycznie słaby pomysł, pod względem liczby pasażerów daleko w tyle za Modlinem, Ławicą czy Balicami a o lotnisku Chopina to już nie wspominając :(
Lotnisko to jest świetny punk,ale nie w Łodzi ponieważ ma małą liczbę pasażerów.
Zapomniałeś o Radomiu:)
No, ale tu chodzi o strzelenie gola na wyjeździe. Gdzie sklep Widzewa na terenach ŁKS będzie bardziej bezpieczny?
Poza tym właśnie wróciłem z Egiptu, gdzie widok Polaka w koszulce klubowej to nie jest odosobniony przypadek. Widzewskiego patriota też widziałem :) więc są ludzie, którzy takiego zakupu mogą dokonać na spontanie czy to lecąc na wakacje (szkoda, że u nas brak zimowych wylotow) czy wracając do innego domu w UK
Może się nie znam…ale porównywać lotnisko w Warszawie i ilość kibicow Polonii to tak samo jak robiono analizę pojemności łódzkich stadionów przed ich budowa. Wawa to sama legia i lotnisko w miejscu neutralnym.
Lotnisko na Lublinku to jednak tereny kalesu i mimo wszystko jest tym bardziej tam ich więcej niż Polonii w wawie…średnio to widzę. Juz fabryczny może wzbudzać wątpliwości skoro galeria musi uważać…ale Oki. Niedługo przejmiemy kibicowski i zachodnia cześć miasta jak wypali :)))
Sklep będzie zapewne w strefie po kontroli biletowej i bezpieczeństwa
A to tak…
Cześć Remek! Teren łks ale klientami lotniska są osoby będące kibicami różnych klubów lub neutralni. Jest jeszcze jeden aspekt. W Łodzi jest bardzo dużo osób, które mają gdzieś wojenki klubowe, będą zainteseresowani tym klubem, który aktualnie dobrze gra w piłkę i potencjalnie mogą coś kupić (np. dla dziecka które przed chwilą zobaczyło bramkę Bergiera w europejskich pucharach). Albo osoba jadąca do kogoś w odwiedziny – „o kurde to Widzewiak, kupię mu kubek albo szalik”. W tych sytuacjach sklep w publicznie dostępnym miejscu, to duża szansa na zarobek. Czy takim miejscem będzie lublinek? Jestem umiarkowanie sceptyczny, ale kto wie.
Racja…pozdro.
Wszystkie sklepy za środkowe go obrońcę…
Z tym lotniskiem to raczej śmieszny pomysł.
Tu nie chodzi o miliony zarobków, bo w Polskich warunkach chyba tylko Legia potrafi w tej chwili coś zarobić na swoich sklepach. Chodzi o EKSPANSJĘ! Masz Widzew widzieć wszędzie, szczególnie w Łodzi! Mam nadzieję, że za kilka lat sklep otworzymy też na Piotrkowskiej czy jeszcze głębiej na wrogich terenach. Dzisiaj może to być kontrowersyjne, ale jeśli wejdziemy z powrotem na tron Polskiej piłki może okazać się, że osiedla ”wymieszane” przestanę być wymieszane.
Tu chodzi o potężne straty…wywalony w kosmos czynsz na lotnisku,.które i tak rok w rok pod kreską i przychód bliski zera.
Liczyłem raczej na sklep w Manufakturze. Łódzkie lotnisko? Myślę że bedzie wiele dni w roku gdy nikt tam nawet nie zajrzy
teraz siedzę w fotelu (w domu)
Ja bym już rezerwował miejsce, na nowym lotnisku w Baranowie, to będzie lepsza lokalizacja :-)
Z lotniskiem i Fabryczną chodzi o budowanie marki, to jest po to by Łódź była jednoznacznie kojarzona z Widzewem, aby wszyscy w tym obcokrajowcy przylatujący, przyjeżdżający do Łodzi, jako pamiątkę związaną z miastem kupowali gadżet Widzewa. Poza tym, jeśli mamy grać w pucharach, to taki sklep, w tych lokalizacjach też się przyda. Nawet, jeśli będzie nierentowny, to powinien być, a może w przyszłości zarobi na siebie. Powinien też z czasem powstać w Manufakturze, może w centrum Ptaka w Rzgowie, a przede wszystkim, dogadać się z Carrefourem, czy innymi marketami, na sprzedaż gadżetów w tych sklepach. W tych lokalizacjach, nie musi… Czytaj więcej »