Jak wygląda murawa po rugby? (foto)
10 kwietnia 2017, 16:14 | Autor: RyanW sobotnie popołudnie na stadionie Widzewa zorganizowano zapowiadany mecz reprezentacji Polski w rugby. Biało-czerwoni wygrali z Holandią 14:13, a spotkanie z cyklu Rugby Europe Trophy oglądało kilka tysięcy widzów.
Frekwencja podawana w mediach oscyluje w okolicach ośmiu tysięcy, a więc to zaledwie połowa z publiczności, jaka zasiada na meczach widzewiaków. Dodatkowo organizatorzy zawodów zaliczyli dużą wpadkę. W Internecie znaleźć można wiele komentarzy okraszonych zdjęciami z Piłsudskiego, z których wynika, że kompletnie nie poradzono sobie z wpuszczaniem widzów na obiekt. Kolejki miały kilkaset metrów długości!
Innym negatywnym aspektem rozgrywania meczu rugby na Widzewie, był wpływ na murawę. Boisko przy Piłsudskiego układane było w październiku, a więc bardzo późno. Płyta nie zdążyła się odpowiednio ukorzenić, dlatego wszyscy w łódzkim klubie czekali na wiosnę, by stan trawy się poprawił. Niestety, organizacja dużej ilości wydarzeń (we wtorek mają tam zagrać juniorki!) nie pomaga w tym procesie.
W sobotę na szczęście nie padało, więc rugbyści nie zniszczyli murawy aż tak bardzo. Efekt ich obecności jest jednak widoczny. Dziś pojawiliśmy się przy Piłsudskiego, by sprawdzić, jak duże ślady zostawili po sobie Polacy i Holendrzy.
Zobacz zdjęcia murawy na stadionie Widzewa








Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska