W stawce drużyn tylko dwie niewiadome
19 czerwca 2017, 17:15 | Autor: RyanZnamy już niemal cały skład Grupy 1 III ligi w przyszłym sezonie. Pozostały w nim w zasadzie tylko dwie niewiadome. Chodzi o beniaminków z Podlasia oraz Mazowsza. O dwa miejsca rywalizują jeszcze cztery drużyny.
Do zakończenia rozgrywek w IV lidze podlaskiej pozostała już tylko jedna kolejka. O awans walczą dwa zespoły: Tur Bielsk Podlaski oraz Wissa Szczuczyn. Obie ekipy wygrały swoje mecze w miniony weekend i o końcowym triumfie zadecydują spotkania z ostatniej kolejki (24 czerwca).
Zakończyła się natomiast rywalizacja na Mazowszu, choć tylko ta ligowa. Teraz zwycięzcy obu grup spotkają się w barażu, który wyłoni ostatniego beniaminka nowego sezonu III ligi. Od dłuższego czasu wiadomo, ze zmierzą się ze sobą Pogoń Grodzisk Mazowiecki oraz Victoria Sulejówek. Mecze odbędą się 24 i 28 czerwca.
Niepełny skład Grupy 1 III ligi w sezonie 2017/2018:
GKS Wikielec
Huragan Morąg
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
ŁKS Łódź
MKS Ełk
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Warszawa
Sokół Aleksandrów Łódzki
Sokół Ostróda
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Ursus Warszawa
Warta Sieradz
Widzew Łódź
Stawkę uzupełnią:
zwycięzca IV ligi mazowieckiej (Victoria Sulejówek lub Pogoń Grodzisk Mazowiecki)
zwycięzca IV ligi podlaskiej (Tur Bielsk Podlaski lub Wissa Szczuczyn)








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska