B. Rakowski: „Zawsze chciałem grać w tych barwach”
29 lipca 2017, 11:33 | Autor: Redakcja
Najświeższym transferem Widzewa jest Bartłomiej Rakowski. Nowy zawodnik łódzkiej drużyny przychodzi na zasadzie rocznego wypożyczenia z SMS Łódź. Jest to drugi młodzieżowiec, po Mateuszu Ostaszewskim, pozyskany w letnim okienku transferowym.
Lewy obrońca w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej przyznaje, że od zawsze chciał grać w widzewskich barwach. Jak dodaje, na początku nie było łatwo, gdyż musiał przekonać do siebie sztab szkoleniowy. „Trafiłem do świetnej drużyny, w której mam się od kogo uczyć, czy to na treningach, czy na meczach w trakcie sezonu. To świetne miejsce do rozwoju” – zaznaczył Rakowski.
Młody gracz dodaje, iż jest świadomy dużej presji i wysokich oczekiwań kibiców, ale także tego, iż będzie rywalizował o miejsce w składzie z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jak podkreśla, jest gotów walczyć i nie odstawiać nogi na treningach. Po cichu liczy również na wsparcie starszych kolegów. „Mam szacunek do starszych kolegów, pomagają mi na treningach, podpowiadają podczas sparingów. To są bardzo cenne sugestie, tym bardziej, że dopiero wchodzę do tej seniorskiej piłki. Mamy wspólny cel” – podkreślił na łamach widzew.com
Jak każdy młody zawodnik, Rakowski ma swoich boiskowych idoli. Jako obrońca najbardziej imponuje mu Marcelo z Realu Madryt, lecz biorąc pod uwagę charakter i wolę walki, tutaj jego idolem jest Kuba Błaszczykowski. „Staram się ciężko pracować i dawać z siebie maksimum. Czasem popełniam błędy, ale wtedy uruchamiam pozytywne myślenie, wyciągam wnioski i próbuję zastosować poprawę” – powiedział.
Prywatnie Rakowski jest wielkim kibicem Widzewa i doskonale pamięta poprzedni sezon, gdzie nie udało się wywalczyć awansu. W tym sezonie oczekiwania kibiców są proste – awans drużyny z pierwszego miejsca. „Myślę, że dzisiaj już nikt nie bierze pod uwagę innego rozstrzygnięcia na koniec sezonu, niż awans do II ligi” – dodał nowy obrońca RTS.
Bercik





Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska