Rodak rozwiązał kontrakt
30 sierpnia 2017, 13:54 | Autor: Kamil
Włodarze Widzewa kontynuują proces odchudzania kadry. Po tym, jak w zeszłym tygodniu kontrakt rozwiązał Paweł Broniszewski, dziś dołączył do niego Przemysław Rodak. 33-letni defensywny pomocnik grał w łódzkim klubie przez półtora roku.
Rodak trafił do drużyny jeszcze w IV lidze, w przerwie zimowej sezonu 2015/16. Przez większość czasu był podstawowym graczem Widzewa, rozgrywając w jego barwach 49 ligowych meczów (w tym aż 42 w pełnym wymiarze czasowym) i zdobywając 3 bramki. Latem związał się co prawda z łódzkim klubem nową, roczną umową, jednak Franciszek Smuda zdecydował, że nie widzi dla niego miejsca w zespole. Kontrakt rozwiązany został za porozumieniem stron.
Graczami Widzewa pozostaną prawdopodobnie Sebastian Olczak i Bartłomiej Gromek. Jak już wczoraj informowaliśmy, ten pierwszy przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Drugiego zaś klub starał się wypożyczyć, nie znaleziono jednak chętnego na skorzystanie z jego usług. Raczej nie należy się spodziewać, by sztuka ta udała się jeszcze przed jutrzejszym zakończeniem okna transferowego.





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Cracovia
Lech Poznań
Korona Kielce
Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Widzew Łódź
Arka Gdynia
Motor Lublin
GKS Katowice
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Ząbkovia Ząbki
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Broń Radom
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
GKS Bełchatów
KS CK Troszyn
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Jagiellonia II Białystok
KS Wasilków
Mławianka Mława
Znicz Biała Piska