Adam Duda coraz bliżej Widzewa
15 lipca 2014, 18:45 | Autor: RyanWidzew jest bliski sfinalizowania pierwszego letniego transferu międzyklubowego. Na celowniku łodzian znajduje się Adam Duda, który jest napastnikiem Lechii Gdańsk.
O zainteresowaniu tym graczem pisaliśmy już TUTAJ. Sprawy jednak przyspieszają i pozyskanie 23-latka zdaje się być coraz bliższe. Duda, który w biało-zielonych barwach zaliczył 26 występów w ekstraklasie (strzelił w nich 5 goli, w tym 1 widzewiakom), nie będzie mieścił się w składzie zbrojącej się na puchary Lechii i działacze z Trójmiasta chętnie przystaliby na ofertę z Łodzi.
Widzew chciałby wypożyczyć piłkarza na rok, z opcją wykupienia po zakończeniu sezonu 2014/2015. Negocjacje z samym zawodnikiem już się zakończyły i strony doszły do porozumienia. Teraz wszystko zależeć będzie od gdańskiego klubu. Przypomnijmy, że wiosną Adam Duda także był wypożyczony do I-ligowego zespołu. Z Chojniczanką Chojnice zajął 14 miejsce w tabeli, przyczyniając się do tego 14 występami i 2 golami. Zawodnik grywał jednak nie na środku ataku, a na skrzydle.
W minionej rundzie Widzew na tej samej zasadzie pozyskał innego młodego napastnika, Patryka Mikitę. Sprowadzenie legionisty okazało się jednak totalnym niewypałem. Miejmy nadzieję, iż z Dudą będzie inaczej. O ile do porozumienia dojdą klubu i 23-latek zawita na Piłsudskiego.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki