Arbiter z Płocka posędziuje w Głogowie
2 grudnia 2021, 13:16 | Autor: Kamil
Choć przed nami jeszcze dzisiejszy mecz 1/8 finału Pucharu Polski, Polski Związek Piłki Nożnej opublikował już obsadę sędziowską najbliższej kolejki I ligi. Do prowadzenia starcia Chrobrego Głogów z Widzewem Łódź wybrano Tomasza Marciniaka z Płocka.
Arbiter ten jest bratem dużo bardziej znanego Szymona, ale od wielu lat i on rozstrzyga na centralnym szczeblu. Widzewiakom w tym czasie sędziował jednak tylko dwa razy. Najpierw w Pruszkowie, na inaugurację poprzedniego sezonu, gdy goście przegrali z Radomiakiem Radom 1:4, a później już w Łodzi, przy okazji bezbramkowego remisu z GKS Bełchatów.
W bieżących zmaganiach 37-latek prowadził siedem pojedynków – pokazał w nich dwadzieścia pięć żółtych i jedną czerwoną kartkę, podyktował też aż sześć rzutów karnych. W niedzielę na liniach pomogą mu Krzysztof Nejman i Paulina Baranowska, sędzią technicznym będzie Karol Arys, z kolei systemem VAR zaopiekują się Wojciech Myć oraz Artur Aluszyk.
Obsada sędziowska 20. kolejki I ligi:
Arka Gdynia – Stomil Olsztyn, Piotr Urban (Legionowo)
Chrobry Głogów – Widzew Łódź, Tomasz Marciniak (Płock)
GKS Jastrzębie – Korona Kielce, Piotr Idzik (Poznań)
ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice, Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Miedź Legnica – GKS Tychy, Wojciech Myć (Lublin)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice, Sebastian Jarzębak (Piekary Śl.)
Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole, Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Skra Częstochowa – Resovia, Albert Różycki (Łódź)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Polkowice, Marcin Kochanek (Opole)







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
będzie var ? , to dobrze bo na jego braku Głogów kilka punktów zyskał
Ale z drugiej strony my też mieliśmy Var i też straciliśmy punkty.
a co według ciebie ten Var to tylko w jedną stronę działa ? a skąd wiesz że akurat może nam by to pomogło gdyby Varu nie było ?