Bergier piłkarzem rundy w głosowaniu fanów

17 grudnia 2025, 21:13 | Autor:

Zakończyło się głosowanie kibiców na najlepszego piłkarza Widzewa Łódź w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026. Wyborem naszych Czytelników tytuł ten trafił do Sebastiana Bergiera, który uzyskał zdecydowanie największe poparcie ze strony fanów.

Swój głos na napastnika oddało aż 62% uczestników sondy, a więc wskazało na niego niemal 2/3 osob! Po raz kolejny okazało się, że o wynikach drużyny decydują wszyscy zawodnicy, ale największy splendor spływa na tych, którzy zdobywają bramki. Bergier strzelił ich w pierwszej części sezonu aż dziewięć, wyrównując swoje najlepsze osiągniecie w tym względzie z poprzednich rozgrywek. Pytanie, na jakiej liczbie snajper czerwono-biało-czerwonych się zatrzyma.

Wyróżnienie dla Bergiera jest o tyle wyjątkowe, że za nim dopiero pierwsze miesiące przy Piłsudskiego. Do klubu trafił latem, choć jego pozyskanie ogłoszono jeszcze w trakcie trwania wcześniejszej kampanii. Był nie tylko pierwszym nabytkiem w całej ówczesnej ofensywie transferowej, ale też „darmowym”. Ponieważ jego umowa z GKS Katowice dobiegła końca, łodzianie nie musieli płacić żadnego odstępnego za jego sprowadzenie. Początkowo wydawało się, że będzie odgrywał mniej znaczącą rolę, ale przedłużający się angaż czołowego napastnika sprawił, że 25-latek miał pewne miejsce w składzie i wydatnie z tego skorzystał. Dwukrotnie pokonał bramkarza Jagiellonii Białystok, a po jednym razie trafiał do siatki „Gieksy„, Termaliki Nieciecza, Radomiaka Radom, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Piasta Gliwice oraz Zagłębia Lubin.

„Bergi” wyprzedził drugiego w zestawieniu Juljana Shehu, czyli zwycięzcę dwóch poprzednich edycji naszej zabawy. Na Albańczyka wskazało 24% głosujących, doceniając jego znaczenie dla zespołu oraz wszechstronność. Shehu nie tylko zdobył pięć bramek, ale też trzykrotnie podawał przy trafieniach kolegów. Podium naszego plebiscytu zamknął Mariusz Fornalczyk, którego najlepszym widzewiakiem jesieni wybrało 3% głosujących.

Gratulujemy Sebastianowi Bergierowi zwycięstwa i dziękujemy Czytelnikom za udział w zabawie. Wkrótce przedstawimy na WTM nasz subiektywny wybór Piłkarza Jesieni 2025, wynikający ze średnich pomeczowych ocen.

Kto powinien otrzymać tytuł Piłkarza Jesieni 2025?

  • Sebastian BERGIER (62%, 2 240 głosów)
  • Juljan SHEHU (24%, 858 głosów)
  • Mariusz FORNALCZYK (3%, 109 głosów)
  • Mateusz ŻYRO (2%, 64 głosów)
  • Ricardo VISUS (1%, 49 głosów)
  • Angel BAENA (1%, 35 głosów)
  • Bartłomiej PAWŁOWSKI (1%, 34 głosów)
  • Fran ALVAREZ (1%, 33 głosów)
  • Tonio TEKLIĆ (1%, 28 głosów)
  • Marcel KRAJEWSKI (1%, 24 głosów)
  • Samuel AKERE (1%, 21 głosów)
  • Antoni KLUKOWSKI (0%, 18 głosów)
  • Lindon SELAHI (0%, 18 głosów)
  • Marek HANOUSEK (0%, 15 głosów)
  • Andi ZEQIRI (0%, 13 głosów)
  • Stelios ANDREOU (0%, 12 głosów)
  • Dion GALLAPENI (0%, 10 głosów)
  • Szymon CZYŻ (0%, 9 głosów)
  • Peter THERKILDSEN (0%, 8 głosów)
  • Maciej KIKOLSKI (0%, 6 głosów)
  • Veljko ILIĆ (0%, 1 głosów)
  • Samuel KOZLOVSKY (0%, 1 głosów)

Wszystkich głosów: 3 606

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
pan x
3 miesięcy temu

Niech strzeli z 16 do 20 bramek to może za 2 lata go powołają do reprezentacji. Fajnie by było wówczas jego wartość znacznie urośnie

gerwazy
Odpowiedź do  pan x
3 miesięcy temu

Potencjał na to ma, gdy ktoś wreszcie ogarnie ten bałagan na boisku i będzie miał większe wsparcie, to może się uda.

Goldi70
3 miesięcy temu

Gratulacje Seba. W krótkim okresie zapracowałeś uczciwie na to wyróżnienie. Tak trzymaj. A dlaczego tak promowany i pozytywnie oceniany Żyro jest dopiero 4? Czyżby jego miłośników ubywało? A może to pomyłka?

Marcin
Odpowiedź do  Goldi70
3 miesięcy temu

Z Żyro to zdecydowanie pomyłka, Visus powinien z obrońców być od niego wyżej

Joker
Odpowiedź do  Marcin
3 miesięcy temu

część głosów trzeba odbierać jako sarkastyczną „nagrodę” za wywracanie się o własne nogi, przepuszczanie piłek, gubienie krycia, pechowe odbicia się piłki akurat od niego czy nawet blokowanie – o zgrozo – własnego bramkarza (Poznań), a to wszystko akurat w kluczowych momentach, jak to zazwyczaj bywa u Mateusza…

Last edited 3 miesięcy temu by Joker
gerwazy
Odpowiedź do  Goldi70
3 miesięcy temu

Trudno żeby wybór był inny, szkoda tylko, że fatalna obrona niweczyła to, co strzelał Bergier i przez to drużyna jest poważnie zamieszana w walkę o utrzymanie.

Nowy1910
3 miesięcy temu

Błąd merytoryczny – 62% i wskazywała co trzecia osoba??
Raczej Sebastiana wybierały dwie na trzy głosujące osoby.

A co do samego wyboru…Nie było innej możliwości, charakter, pracowitość, wprowadzenie w środowisko i drużynę, to co daje z siebie.
Gratulacje!

Adam
3 miesięcy temu

Bergier to nie tylko gole, które strzela. On ma też charakter, nie boi się przepchnąć z przeciwnikiem, nie odstawia nogi. Za to go również cenię

Jake
Odpowiedź do  Adam
3 miesięcy temu

W punkt

Mario
3 miesięcy temu

Sebastian Bergier prawdziwy Widzewski charakter
Bez strachu, waleczny do końca.
Uczciwie sobie zapracował na ten wybór i to zostawiając wszystkich kolegów daleko w tyle.
Równa dobra runda z dobrą ilością bramek jak na nowego zawodnika w klubie, w połowie sezonu wskazywanego przez niektórych jako dubler transferowej gwiazdy.

Jake
3 miesięcy temu

Najlepszy letni nabytek i to w uczciwej cenie

11
0
Would love your thoughts, please comment.x