CLJ U-15: Przegrana trampkarzy w Płocku

12 kwietnia 2024, 12:02 | Autor:

Miniona środa nie była udana dla drużyny trampkarzy Widzewa Łódź. Po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu, podopieczni Macieja Grzegorego udali się do Płocka, gdzie już do przerwy przegrywali z tamtejszą Wisłą 0:3. Po zmianie stron udało się zdobyć jednego gola, lecz to rywale cieszyli się z ostatecznego zwycięstwa 4:1.

Starcie z płocczanami nie zaczęło się dla widzewiaków dobrze, bowiem już w 8. minucie wynik otworzyła Wisła, a stojącego między słupkami Eryka Wiśniewskiego pokonał Juliusz Linke. Niestety, strzelec gola niedługo później cieszył się z dubletu, gdy trafił do siatki dokładnie w 20. minucie. Spotkanie nie układało się po myśli łodzian i niestety po kolejnych 10 minutach było już 3:0. Tym razem skuteczny pod bramką okazał się Karol Antczak. Do końca pierwszej połowy RTS próbował nawiązać walkę, ale do szatni schodził przy niezmienionym wyniku 3:0 dla miejscowych.

Do drugiej połowy drużyna z Łodzi przystąpiła z czterema zmianami w składzie. Na murawie pojawili się Tobiasz Będziński, Maksymilian Ziółkowski, Kacper Prokopiak, a także Aleksy Lisiecki, który zajął miejsce między słupkami. Niestety w kolejnych minutach Widzew nie mógł wpisać się na listę strzelców, co niestety dość szybko uczynili rywale, bowiem w 50. minucie na 4:0 podwyższył Kacper Adamski. Goście się jednak nie poddali i zdołali zdobyć honorowego gola. W 62. minucie trafienie zanotował Hubert Szewczyk.

Był to jednak jedyny gol Widzewa w tym spotkaniu. Podopieczni Macieja Grzegorego zajmują w 7. miejsce w swojej grupie Centralnej Ligi Juniorów. Za tydzień znów zawalczą o punkty na wyjeździe – tym razem rywalem będzie Legia Warszawa.

SSM Wisła Płock – Widzew Łódź 4:1 (3:0)
8′, 20′ Linke, 30′ Antczak, 50′ Adamski – 62′ Szewczyk