CLJ U-17: Derbowe zwycięstwo na Łodziance!

15 kwietnia 2023, 19:10 | Autor:

Bardzo cenne trzy punkty zdobyli dziś juniorzy młodsi Widzewa Łódź! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego wygrali u siebie po bardzo emocjonującym meczu z ŁKS Łódź 3:1. Przez dużą część starcia czerwono-biało-czerwoni prowadzili, lecz goście na początku drugiej połowy zdołali wyrównać i losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach spotkania.

Od początku spotkania obie ekipy starały się przedostać pod pole karne rywala, jednak w pierwszych minutach nie oglądaliśmy praktycznie żadnych prób pokonania żadnego z golkiperów. W 8. minucie groźną sytuację mieli goście – na szczęście uderzenie Maksymiliana Wojciechowskiego zablokował Marcel Doliwa. Łodzianie mogli szybko odpowiedzieć, ale tym razem to próba Jarosława Szewczenki została zablokowana przez jednego z defensorów rywali. W 13. minucie czerwono-biało-czerwoni wyprowadzili kolejny atak, który okazał się zabójczy! Lewą stroną przedarł się Szewczenko, dograł w pole, a tam w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Marcel Wencel, który skierował piłkę do siatki. Widzewiak ewidentnie był głodny gry, ponieważ już po trzech minutach uderzał po raz kolejny, lecz tym razem górą był stojący między słupkami Fabian Borysiuk. W kolejnych minutach tempo nieco spadło, groźnie było jedynie w 26. minucie, ale uderzenie głową jednego z reprezentantów ŁKS dobrze obronił Eryk Praiss.

W dalszej części meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Oba zespoły szukały rozwiązań na przedarcie się po bramkę rywala, ale bramkarze nie mieli wiele do roboty. Impas przełamał w 33. minucie Wencel, jednak jego dobre wyjście szybko przerwał arbiter, sygnalizując spalonego. Po chwili uderzał jeszcze z dystansu Kajetan Supczinski, ale piłka powędrowała daleko nad poprzeczką. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się natomiast pod bramką Praissa w 39. minucie. Po błędzie w rozegraniu i przejęciu przez ŁKS, piłka była bliska przekroczenia linii bramkowej, ale w ostatnim momencie strącił ją Doliwa, który był później przez chwilę opatrywany po niebezpiecznym upadku. W końcówce znacząco napędził się ŁKS, który egzekwował kilka stałych fragmentów gry. Na szczęście do przerwy wynik się już nie zmienił.

W drugą połowę znacznie lepiej wszedł ŁKS. Już w 48. minucie po rzucie rożnym wyrównującą bramkę zdobył Maksymilian Wojciechowski, po chwili szansę miał też Przemysław Kot. Ataki gości były bardzo groźne, ale na szczęście obrona łodzian nie dopuściła do zmiany wyniku. Trener Grzeszczakowski reagował na boiskowe wydarzenia. Na boisku pojawili się Krzysztof Supera i Patryk Kwiatkowski. W 59. minucie bardzo bliski strzelenia gola był Supczinski, który świetnie podkręcił piłkę przy strzale z rzutu wolnego, lecz dobrą interwencją wykazał się bramkarz rywali. Po wprowadzonych zmianach gra się ożywiła, bowiem okazje miał choćby Supera, który posłał piłkę obok słupka.

Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. W 77. minucie przed świetną szansą stanął Wencel, ale na listę strzelców się nie wpisał. Minutę później widzewiacy stanęli przed stuprocentową okazją, bowiem jeden z gości zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Supczinski. Później ŁKS ruszył do odrabiania strat, a emocje wzrosły po faulu Wencela, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Mimo natarć ze strony ełkaesiaków i zmuszania Praissa do interwencji, to Widzew zdobył kolejną bramkę! W doliczonym czasie gry, po akcji lewą stroną placu gry, na listę strzelców wpisał się Pławski i wprawił całą drużynę w euforię! Nic więcej już się w tym spotkaniu nie wydarzyło. Widzew wygrał derby z ŁKS 3:1!

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 3:1 (1:0)
13′ Wencel, 78′ Supczinski (k.), 90+1′ Pławski- 48′ M. Wojciechowski

Praiss – Gajewski , Doliwa (66′ Paweł Kwiatkowski, 82′ D. Dziura), Sianos, Ziółkowski, Basiński (53′ Patryk Kwiatkowski) – Chyszpolski, Szewczenko (61′ Pławski), Styś (53′ Supera) – Wencel, Supczinski

Rezerwowi: Mistygacz – Myszkowski, Żak, Ważny