CLJ U-19: Bardzo ważne zwycięstwo widzewiaków

23 kwietnia 2024, 16:45 | Autor:

Niezwykle istotne trzy punkty zdobyli w miniony weekend juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka do przerwy przegrywali z walczącą o utrzymanie Wisłą Kraków 1:2, ale po zmianie stron udało się odwrócić losy pojedynku i wygrać 4:2. Te punkty znacznie poprawiają sytuację widzewiaków, którzy dalej przebywają w strefie spadkowej.

Jak czytamy na łamach oficjalnej witryny, spotkanie rozgrywane w sobotę na Łodziance rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych. W pierwszych dwunastu minutach piłkę sprzed linii bramkowej musiał wybijać Robert Grobel, a w 12. minucie Mateusz Stanek zmarnował rzut karny. Niestety wiślacy w końcu dopięli jednak swego, bo w 14. minucie Jakuba Mistygacza pokonał Maciej Kuziemka

Gospodarze walczyli, zaczęli tworzyć sobie sytuacje i w 20. minucie zaowocowało to bramką. Wówczas w polu karny świetnie odnalazł się Dawid Musialski i doprowadził do wyrównania rezultatu. Reprezentanci Białej Gwiazdy nie zamierzali jednak patrzeć bezczynnie i zabrali się do ponownego objęcia prowadzenia. Ich starania zakończyły się sukcesem, ponieważ w 33. minucie indywidualną akcję wykończył Maciej Pachel. Widzewiacy próbowali jeszcze zainkasować gola – strzelać choćby Jakub Welter – jednak do przerwy to goście prowadzili 2:1.

Do drugiej części spotkania Widzew przystąpił z dwiema zmianami w składzie. Na murawie pojawili się Nikodem Stachowicz i Mateusz Wołoszyn. Podopieczni trenera Jonczyka bardzo szybko dopięli swego, ponieważ już w 48. minucie zrobiło się 2:2. Wówczas bramkarza gości pokonał Kajetan Radomski. Przyjezdni nie zdążyli się nawet otrząsnąć, a było już 4:2 – tym razem świetnie spisał się wprowadzony Wołoszyn, który wykorzystał błąd w formacji obronnej Wisły.

Ta bramka znacznie uskrzydliła łodzian, którzy dążyli do wzbogacenia dorobku bramkowego. Cały czas aktywny był Wołoszyn, który miał kilka prób, jednak ta najważniejsza miała miejsce w 72. minucie, gdy drugi raz zmusił bramkarza do wyciągania piłki z siatki. W końcowych fragmentach pojedynku obie ekipy nacierały na pole karne rywali, ale rezultat się już nie zmienił.

Juniorzy starsi Widzewa wygrali z Wisłą Kraków 4:2 i znacznie poprawili swoją sytuację w Centralnej Lidze Juniorów. Do bezpiecznej strefy czerwono-biało-czerwoni tracą dwa oczka. Za tydzień będzie miało miejsce kolejne ważne spotkania, ponieważ rywalem będzie Odra Opole, która także znajduje się pod kreską.

Widzew Łódź – Wisła Kraków 4:2 (1:2)
20′ Musialski, 48′ Radomski, 53′ 72′ Wołoszyn – 14′ Kuziemka, 33′ Pachel

Mistygacz – Grobel (67′ Piętka), Poborski, Adrianowski, Grzejszczak – Madej (90′ Lach), Musialski (90+3′ Chyszpolski), Plichta (46′ Stachowicz) – Welter (89′ Zając), Kostewski (46′ Wołoszyn), Radomski (85′ Starbała)

Rezerwowi: Józwik – Supczinski

Trener: Łukasz Jonczyk