CLJ U-19: Bez punktów w Szczecinie

25 marca 2024, 11:48 | Autor:

Bez punktów powrócili w sobotę ze Szczecina juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka rozgrywali dobre spotkanie z tamtejszą Pogonią i do przerwy prowadzili 2:1. Po zmianie stron skuteczniejsi okazali się jednak rywale, który ostatecznie wygrali 3:2.

Spotkanie z Pogonią było dla łodzian dużą szansą na znaczne przybliżenie się do wyjścia ze strefy spadkowej, bowiem rywal miał tylko trzy punkty więcej od Widzewa. Starcie z Portowcami nie zaczęło się jednak dobrze, ponieważ już w ósmej minucie gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Martina Rachubińskiego. Łodzianie nie spuścili jednak głów i błyskawicznie wyrównali, bowiem już w 13. minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Plichta. Radość była o tyle duża, że po kolejnych 10 minutach RTS wyszedł na prowadzenie – tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Andrzejkiewicz. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i Widzew prowadził 2:1.

Do drugiej połowy zespół trenera Jonczyka przystąpił z jedną zmianą w składzie. Murawę opuścił Łukasz Plichta, a w jego miejscu zameldował się Antoni Kozłowski. Początek drugiej części meczu nie zaczął się jednak dla czerwono-biało-czerwonych dobrze. Już w 56. minucie był remis po strzale Antoniego Klukowskiego. Niestety, w kolejnych minutach nie udało się utrzymać nawet remisu, ponieważ w 68. minucie świetnie spisał się Mateusz Kaczorek, który dał swojemu zespołowi prowadzenie. Do końca spotkania widzewiacy próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale rywal konsekwentnie bronił się do samego końca.

Juniorzy starsi przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:3 i wciąż pozostają w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów U-19. Szansa na rehabilitację już za tydzień – 30 marca przeciwnikiem łodzian będzie Górnik Zabrze.

Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 3:2 (1:2)
8′ Rachubiński, 56′ Klukowski, 68′ Kaczorek – 13′ Plichta, 23′ Andrzejkiewicz