CLJ U-19: Coraz trudniejsza sytuacja widzewiaków

2 maja 2024, 17:30 | Autor:

Dużo emocji przyniósł wczorajszy mecz juniorów starszych Widzewa przeciwko Odrze Opole. Podopieczni Łukasza Jonczyka do przerwy szybko przegrywali 0:2, jednak zdołali odrobić tę stratę. W starciu padło w sumie aż osiem bramek, jednak dwie ostatnie zdobyła Odra, co zaważyło o zwycięstwie gości. Niestety ta porażka znacznie utrudnia widzewiakom kwestię utrzymania w Centralnej Lidze Juniorów.

Choć łodzianie na samym starcie ruszyli do ataku, potyczka zaczęła się dla nich fatalnie. W 7. minucie rywale przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska i po mocnym uderzeniu po ziemi na listę strzelców wpisał się Oskar Zawada. Sześć minut później było już 2:0 dla gości. W polu karnym faulował Jakub Grzejszczak i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kacper Buniak i pewnie wykorzystał jedenastkę. Szybko odpowiedzieć mógł Jakub Welter, jednak widzewiak posłał piłkę nad obramowaniem.

Mimo kiepskiego początku, w kolejnych fragmentach to Widzew dłużej utrzymywał się przy piłce. Próbę strzału odnotował choćby Leon Madej, lecz golkiper nie dał się pokonać. Ponownie strzelał także Welter, ale i tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką. W 24. minucie mogło być 3:0. Rywale wyszli z kontrą aż czterema zawodnikami – strzelał Zawada, który trafił w boczną siatkę. Wysiłki gospodarzy w końcu przyniosły efekt. W 44. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Kamil Andrzejkiewicz, który poradził sobie z obrońcą i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy.

Do drugiej połowy RTS przystąpił z jedną zmianą w składzie – za Sebastiana Starbałę na murawie pojawił się Robert Grobel. Błyskawicznie, bo już w 47. minucie udało się wyrównać. Ręką w polu karnym zagrał jeden z gości i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Welter i pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. W mgnieniu oka ekipa z Opola mogła odpowiedzieć. Po błędzie w szeregach obronnych, świetną interwencją sytuację uratował Eryk Praiss. W kolejnych fragmentach łodzianie przeważali – kolejne okazje mieli Welter i Jakub Adrianowski, jednak wynik się nie zmieniał. W 66. minucie RTS znów miał sporo szczęścia. Po kolejnym błędzie w rozegraniu, pod bramkę przedarł się Zawada, ale po minięciu Praissa nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku.

Niestety, mimo optycznej przewagi, w 71. minucie to Odra ponownie objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym pod bramką nastąpiło zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Paweł Krysiak i pokonał Praissa. Mecz nabierał rumieńców, bowiem po kolejnych ośmiu minutach gospodarze wyrównali! Po wrzutce Kajetana Radomskiego bohaterem okazał się Andrzejkiewicz, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Końcówka meczu należała już do przyjezdnych. W 82. minucie zrobiło się 4:3 – po zamieszaniu w okolicach szesnastki, na strzał z daleka zdecydował się Tomasz Marciniak, a piłka dość pechowo odbita od Adrianowskiego zmyliła łódzkiego bramkarza. Podopieczni trenera Jonczyka mieli jeszcze nadzieję na odwrócenie losów pojedynku, jednak w 90. minucie Odra zamknęła mecz, bowiem do bramki trafił Szymon Szkliński.

Juniorzy starsi Widzewa przegrali u siebie z Odrą Opole 3:5. Choć spotkanie dostarczyło wielu emocji, porażka bardzo mocno utrudnia widzewiakom walkę o utrzymanie w CLJ. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek strata do bezpiecznej strefy wynosi 7 punktów. W następnej kolejce czerwono-biało-czerwoni zmierzą się z Lechem Poznań.

Widzew Łódź – Odra Opole 3:5 (1:2)
44′, 79′ Andrzejkiewicz, 47′ Welter – 7′ Zawada, 13′ Buniak, 71′ Krysiak, 82′ Marciniak, 90′ Szkliński

Praiss – Starbała (46′ Grobel), Musialski, Adrianowski, Grzejszczak – Plichta, Madej (80′ Gajewski), Radomski (85′ Chyszpolski) – Welter (77′ Zając), Andrzejkiewicz, Stachowicz (65′ Wołoszyn)

Rezerwowi: Mistygacz – Piętka, Sianos, Supczinski

Trener: Łukasz Jonczyk