Czterdzieści pięć minut Gołębiowskiego w reprezentacji

28 marca 2022, 17:52 | Autor:

Kolejny mecz w reprezentacji Polski do lat 20 rozegrał dziś Radosław Gołębiowski! Podobnie jak trzy dni temu z Anglią, lewy obrońca Widzewa Łódź zaliczył w biało-czerwonych barwach czterdzieści pięć minut. Tym razem na listę strzelców się już jednak nie wpisał, zaś podopieczni Miłosza Stępińskiego przegrali z Czechami 0:2.

Tak jak przewidywaliśmy, w nagrodę za bardzo dobry występ przeciwko Anglikom, w drugim spotkaniu towarzyskiego turnieju Elite League Gołębiowski wyszedł w pierwszym składzie. Ustawiony został na lewym wahadle, chociaż przy piłce był zdecydowanie rzadziej niż w piątek. Po kwadransie i jego podaniu, bliski oddania strzału był Łukasz Zjawiński, z kolei kilka minut później przymierzył sam widzewiak, ale zrobił to niecelnie. Zawody rozgrywane we Frydku-Mistku nie porywały, a wynik otworzyli gospodarze. Po pół godzinie gry i błędzie Aleksandra Paluszka, dośrodkowanie Davida Pecha, na pierwsze dzisiaj trafienie zamienił Marek Icha.

W 34. minucie, Gołębiowski odebrał piłkę i wyszedł z kontratakiem, ale został sfaulowany przez jednego z przeciwników, za co ten ukarany został żółtą kartką. To był ostatni akcent w grze młodego piłkarza łódzkiego klubu. Do końca pierwszej połowy nic wielkiego się już nie wydarzyło, zaś w przerwie został zmieniony przez trenera Stępińskiego. Łącznie, w dwóch starciach, zanotował więc pełne dziewięćdziesiąt minut, co trzeba uznać za pozytywny rezultat.

Pozytywnie nie można natomiast ocenić postawy polskiej młodzieżówki w dzisiejszej potyczce z ich czeskimi rówieśnikami. Od początku drugiej części gospodarze zyskali sporą przewagę, co zaowocowało drugą bramką autorstwa Filipa Firbachera. Dopiero w ostatnim kwadransie biało-czerwoni mieli kilka niezłych szans przynajmniej na gola kontaktowego, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. Po zwycięstwie nad Anglią, tym razem Polacy doznali więc porażki 0:2.

U-20: Czechy – Polska 2:0 (1:0)
30′ Icha, 60′ Firbacher