Czy widzewianki przełamią złą serię?

19 grudnia 2020, 10:35 | Autor:

To nie jest udana końcówka roku w wykonaniu koszykarek Widzewa Łódź. Podopieczne Piotra Niewiadomskiego przegrały cztery ostatnie mecze, ale dzisiaj spróbują przełamać tę złą serię. We własnej hali zmierzą się z przedostatnią w tabeli drużyną Maximusa GOKiS Kąty Wrocławskie.

O ile trzech wcześniejszych porażek można się było spodziewać, to ubiegłotygodniowa wpadka z Tęczą Leszno była sporym zaskoczeniem. W trzech pierwszych kwartach widzewianki spisały się bardzo słabo, ale w końcówce czwartej rzuciły się do ataku i doprowadziły do dogrywki. W niej kompletnie opadły niestety z sił, czemu trudno się dziwić, skoro grały praktycznie tylko w szóstkę. Ostatecznie to gospodynie mogły się cieszyć ze zwycięstwa 75:64.

Dzisiaj koszykarki z Łodzi podejmować będą ekipę spod Wrocławia, która do tej pory w lidze wygrała tylko dwukrotnie, ale jednym z ogranych przez nią zespołów jest Widzew. Spotkanie z początku sezonu było fatalne w wykonaniu czerwono-biało-czerwonych, a siedmiopunktowy triumf zawodniczek z Dolnego Śląska w pełni zasłużony. Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło, podopieczne trenera Niewiadomskiego grają dużo lepszą koszykówkę i to one będą faworytkami. Czy będą się w stanie zrewanżować za październikową przegraną?

Mecz pomiędzy Widzewem a Maximusem GOKiS rozpocznie się o godzinie 17:00 w Hali Parkowej. Na trybunach nie będą się mogli pojawić kibice, do czego zdążyliśmy się już niestety przyzwyczaić. Boiskowe wydarzenia śledzić będzie można jednak dzięki transmisji szykowanej przez klubową telewizję Widzew TV. Relację przeprowadzi też RadioWidzew.pl, a najważniejsze informacje przekażemy również na naszym Twitterze.