DW: Nie zapomnieliśmy !

30 maja 2014, 09:28 | Autor:

W grudniu zeszłego roku została przeprowadzona akcja przez Fan Club Widzewa z Wolborza, mająca na celu zebranie jak największej liczby żywności, różnych smakołyków oraz zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Zbiórka mikołajkowa, przy pomocy mieszkańców, zakończyła się w pełni sukcesem, o czym relację można przeczytać pod tym linkiem. Podczas samej wizyty, dzieciaki wyraziły zainteresowanie pojawieniem się na meczu drużyny RTS. Nam nie pozostało nic innego jak spełnić to mikołajkowe życzenie dzieciaków.

W ostatnim meczu Ekstraklasy Widzewa w Łodzi pięcioro dzieci z Domu Dziecka z Piotrkowa Tryb. przy pełnym zaangażowaniu wolborskiego Fan Clubu, pojawiło się na stadionie przy al. Piłsudskiego. Dzieciaki zostały zaopatrzone w słodycze i napoje. Wraz z nimi obecna była liczna młodzież wolborska, która dodatkowo sprawowała nad nimi opiekę. Niestety nie było dane obejrzeć tego meczu do końca z powodu ciężkiej ulewy, która miała miejsce w mieście włókniarzy. Sam mecz trwał jedynie 12 minut, po czym po kilku minutach sędzia zawodów zadecydował o przerwaniu meczu. Nieszczęśliwie burza pokrzyżowała wszystkim plany i z niesmakiem wracaliśmy z dziećmi do placówki.
Sam mecz dokończony został następnego dnia, 28 maja, kiedy to Widzew pokonał Piasta 2:1. Zwycięstwo to jednak nie zdało się na wiele, bowiem już wcześniej było wiadomo, że łódzka drużyna żegna się z ligą. My mamy tylko nadzieję, że ponownie uda nam się zabrać dzieci na mecz Widzewa, już na zapleczu Ekstraklasy, w rundzie jesiennej.

Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych niestety nie udało się zrobić żadnego zdjęcia pamiątkowego.