Fatalny falstart

6 sierpnia 2017, 16:17 | Autor:

Wzmocnienia, które poczynił Widzew w letniej przerwie, pozwalały przypuszczać, że zespół w bieżącym sezonie będzie głównym kandydatem do awansu. Przewidywania te zweryfikować mogła kiepska postawa podczas sparingów, jednak czarę goryczy przelała kompromitująca porażka w Sulejówku, z beniaminkiem III ligi.

To pierwsza przegrana w historii na inaugurację ligi w historii reaktywowanego Widzewa. W sezonie 2015/16 widzewiacy pokonali na wyjeździe Zawiszę Pajęczno 1:0, a bramkę zdobył Igor Świątkiewicz. Rok później było jeszcze lepiej – w meczu bez udziału publiczności łodzianie wygrali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. Autorem obu goli był wówczas Daniel Mąka.

Ostatniej „inauguracyjnej” porażki należy szukać jeszcze w I lidze. 2 sierpnia 2014 Widzew przegrał na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:2 po bramce Grzegorza Goncerza z rzutu karnego w 90. minucie meczu. Miejmy nadzieję, że bieżący sezon skończy się lepiej niż ten rozpoczęty meczem przy Bukowej 1.