Gra wewnętrzna na stadionie. Zieloni – Czerwoni 3:0 (0:0, 2:0)

1 lipca 2017, 09:56 | Autor:

APPA7650

Sobota była dla widzewiaków pracowitym dniem. O 9.30 rozpoczął się rozbudowany trening na stadionie, którego zwieńczeniem była wewnętrzna gra. Spotkanie złożone z trzech kwart zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny „zielonych”.

Od początku przygotowań z drużyną Widzewa ćwiczą młodzieżowcy Oktawian Obuchowski oraz Jakub Bogusz. To dla nich dzisiejsza gra treningowa miała szczególne znaczenie. Poza nimi na murawie widzewskiego stadionu zaprezentowali się też wychowankowie, którzy tracą status juniora. Wśród nich: Maciej Danaburski, Mateusz Miasopust, Artur Amroziński oraz Tomasz Saliński. Do testowanych dołączyli też młodzieżowcy z SMS – Bartek Rakowski i Krzysztof Wojciechowski. Zaniepokojonych kibiców spieszymy uspokoić – Daniel Mąka dziś wraca z urlopu i podczas następnych zajęć będzie już pracował z drużyną.

Gra treningowa trwała trzy razy po 17 minut.

Pierwsza tercja pomiędzy drużyną 1A (zielonymi) a 1B (czerwonymi) zakończyła się bezbramkowym remisem. Najlepszą chyba okazję do zmiany wyniku miał testowany Jakub Bogusz, ale broniący bramki czerwonych Patryk Wolański bez większych problemów złapał piłkę. Odpowiedzieć próbował Piotr Okuniewicz, jednak nawet nie trafił w bramkę Macieja Humerskiego.

Druga gra między zespołami 2A (zielonymi) a 2B (czerwonymi) początkowo miała podobny przebieg. Klarownych sytuacji bramkowych w pierwszych minutach właściwie nie było, choć wysunięty Marcin Krzywicki próbował zagrozić bramce „Humera”. Widzewskiego bramkarza około 3o minuty gry pokonał testowany młodzieżowiec Bartek Rakowski i było 1:0 dla zielonych. Kilka chwil później na 2:0 dla tej drużyny podwyższył Piotr Okuniewicz.

Trzecia tercja między drużynami 3A (zielonymi) a 3B (czerwonymi) zaczęła się od ładnej bramki z dystansu Kamila Tlagi. Pomocnik podwyższył wynik na 3:o dla zielonych w okolicach 40. minuty. Blisko pokonania Patryka Wolańskiego był także Marcin Kozłowski, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Wynik do końca treningowego spotkania już się nie zmienił.

Zawodnicy obecni na treningu zostali podzieleni na następujące drużyny:

1A (zieloni): Bramkarz – Rakowski, Kostkowski, Wojciechowski, Kozłowski – Rodak, Bogusz – Kamiński, Radwański, Miasopust – Miller

1B (czerwoni): Bramkarz – Obuchowski, Zieleniecki, Sylwestrzak, Tlaga – Olczak, Kazimierowicz, Amroziński, Kwiek, Michalski – Okuniewicz

2A (zieloni): Bramkarz – Rakowski, Kostkowski, Wojciechowski, Kozłowski – Broniszewski, Bogusz – Kamiński, Okuniewicz, Miasopust – Krzywicki

2B (czerwoni): Bramkarz – Gromek, Zieleniecki, Sylwestrzak, Danaburski – Radwański, Kazimierowicz – Amroziński, Kwiek, Michalski – Saliński

3A (zieloni): Bramkarz – Obuchowski, Rodak, Wojciechowski, Tlaga – Broniszewski – Radwański – Michalski, Kozłowski – Okuniewicz, Miller

3B (czerwoni): Bramkarz – Gromek, Sylwestrzak, Kostkowski, Danaburski – Olczak, Bogusz, Ambroziński, Kamiński – Saliński, Krzywicki

Zieloni – Czerwoni 3:0 (0:0, 2:0)

1:0 Bartek Rakowski (30.)

2:0 Piotr Okuniewicz (34.)

3:0 Kamil Tlaga (40.)