Ikona Widzewa przenosi się na futsalowy parkiet
19 lutego 2025, 09:18 | Autor: Michał
Ciekawe wieści dotarły wczoraj do społeczności Widzewa Łódź. Występujący w Futsal Ekstraklasie FC Toruń ogłosił nowy transfer przychodzący. Zawodnikiem pomarańczowo-czarnych został Marcin Robak, najlepszy strzelec Widzewa w historii!
Znany w Łodzi Robak to także ważna postać dla samej Ekstraklasy. W polskiej elicie napastnik dwukrotnie bowiem zdobywał koronę króla strzelców i w sumie w najwyższej lidze strzelił 120 bramek. Piłkarz zapisał się również w historii Widzewa. Podczas swoich dwóch pobytów w Łodzi, (lata 2008-2010 oraz 2019-2021) wystąpił w czerwono-biało-czerwonym trykocie aż 142 razy, zdobywając w sumie 76 bramek – zarówno na szczeblu Ekstraklasy, jak i w I i II lidze. Przebił tym samym Marka Koniarka, zostając najlepszych strzelcem w historii klubu.
Po odejściu z Widzewa w wieku 38 lat piłkarz nie znalazł sobie już nowego klubu. Dużo mówiło się o przenosinach do rywalizującej z rezerwami łodzian w IV lidze Ceramice Opoczno, jednak finalnie do takiego ruchu nie doszło. Długa przerwa w grze nie przeszkodziła jednak Robakowi w powrocie na boisko, choć tym razem mowa o futsalowym parkiecie. Widzewiak będzie reprezentował barwy FC Toruń, która obecnie zajmuje 10. pozycję w Futsal Ekstraklasie, ale nie zapowiada się, żeby zespół walczył w tej kampanii o wyższe cele.
To nie pierwszy tego typu przypadek, gdy znany piłkarz Ekstraklasy przenosi się na halę. Doskonałym tego przykładem jest Waldemar Sobota, który po zakończeniu gry w Ekstraklasie zasilił szeregi Dremana Opole. Odnalazł się w nim świetnie, ponieważ w poprzednim sezonie strzelił aż 26 bramek, stając się jednym z najlepszych strzelców kampanii 2023/2024. Czas pokaże, czy i Robak poradzi sobie na mniejszym placu gry. Najbliższa okazja do występu już dziś – FC Toruń zagra o 20:30 z AZS UW Wilanów.
⚫️ !
Marcin Robak dołącza do FC Toruń i podejmuje wyzwanie w @FutsalEkstra !
Dwukrotny KRÓL STRZELCÓW i zdobywca 120 goli w @_Ekstraklasa_ oraz były reprezentant Polski jako wolny zawodnik dołącza do naszej drużyny!
WITAMY W DRUŻYNIE! pic.twitter.com/yEvCIBfhYG
— FC Toruń (@TorunFC) February 18, 2025





Wisła Płock
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Piast Gliwice
Widzew Łódź
GKS Katowice
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Marcin KING !!!!
Skurin że Stali do legii za 1.5 mln euro a my Rondicia do Niemiec za ….. mniej !!!!
Ważne że stał osłabiona bo my raczej musimy kibicować aby drużyny niżej w tabeli przegrywały bo raczej sami się nie utrzymamy !
Gdzie Rondic do Skurina? Rondic to przeciętny grajek z rundą życia, Skurin to rasowy napastnik.
Z tą ikoną to nie przesadzajcie
Ikona xD
7 goli w Ekstraklasie, czy my kuźwa jesteśmy jakimś drugoligowym klubem z Pierdziszewa że gole w niższych ligach to u nas ścieżka do IKONY?
Proszę szanujmy się, przy takiej galerii prawdziwych IKON, LEGEND i BOHATERÓW Robak jest malutki i niewidoczny i wstyd rozmywać takie piękne określenia na takich zawodników.
Najlepszy strzelec w historii Widzewa to dla niektórych za mało…
Tak jest, do Hilarego nie ma startu.
A gdzie jest napisane o tych 7 golach w ekstrakl ?
A Widzew nie mógł?
Koniarek to jest legenda ale szacun dla Marcina też jest ikona Widzewa
Porównanie Koniarka do Robaka to tak jakby porównywać Grześków : Lato do Rasiaka.