Inauguracja Amp Futbol Ekstraklasy przełożona

24 marca 2021, 14:02 | Autor:

W najbliższy weekend miał rozpocząć się nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy, w której po raz drugi występować będą zawodnicy Widzewa Łódź. Niestety, z uwagi na rządowe obostrzenia inauguracyjny turniej w Nowym Targu został przełożony.

Podopieczni Rafała Chorążego mieli zacząć ligowe zmagania 27-28 marca, ale w związku z pojawieniem się kolejnych obostrzeń okazało się to niemożliwe. Pierwsza impreza odbędzie się zatem dopiero miesiąc później, 24-25 kwietnia w Poznaniu. Następnie rywalizacja toczyć się będzie też w Bielsku-Białej (26-27 czerwca), Łodzi (2-3 października) oraz Warszawie (23-24 października). Nowa data nowotarskiego turnieju nie została na razie ustalona.

Dla widzewiaków będzie to drugi start w Amp Futbol Ekstraklasie. Przed rokiem zajęli w niej piąte miejsce, ale kilkukrotnie pokazali się z naprawdę niezłej strony. W rozgrywkach wezmą też udział broniąca tytułu mistrzowskiego Legia Warszawa, Wisła Kraków, Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała i Warta Poznań.