Jest licencja, ale wracają też sankcje!
17 czerwca 2014, 16:07 | Autor: RyanNa dzisiejszym posiedzeniu Komisja ds. Licencji Klubowych pozytywnie rozpatrzyła wniosek Widzew i udzieliła mu licencji na grę w I lidze. Jest też jednak druga strona medalu – wracają mocne ograniczenia.
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN, klub znów czekają restrykcje zarówno na poziomie płac jednego piłkarza (5 tys. zł.) oraz całego budżetu płacowego (325 tys. zł.).
„Widzew Łódź otrzymał licencję uprawniającą do udziału w I lidze wraz z nadzorem finansowym. Jednocześnie Komisja postanowiła Nałożyć na Klub sankcję w postaci ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników do wysokości 5 000 zł średniomiesięcznie w okresie trwania kontraktu ze wszystkich tytułów w odniesieniu do każdego nowozatrudnionego zawodnika. Ponadto Klub musi ograniczyć koszty wynagrodzeń ze wszystkich tytułów dotyczące wszystkich zatrudnionych pracowników (w tym nowozatrudnionych zawodników) do wysokości średniej miesięcznej kwoty kosztów wynagrodzeń wszystkich pracowników wykazanej w prognozie finansowej, tj. do wysokości 325 000 zł średniomiesięcznie w trakcie sezonu 2014/2015” – czytamy w komunikacie Komisji.
Z podobnymi sankcjami Widzew zmagał się poprzedniego lata. Wtedy to mocne ograniczenia spowodowały, że nastąpiły trudności w budowie silnej drużyny, co w konsekwencji doprowadziło do spadku z ekstraklasy. W I lidze nałożona restrykcja w wysokości 5 tys. zł. za zawodnika nie będzie już tak bardzo odczuwalna, zwłaszcza, że w klubie się nie przelewa i wielkie wydatki na pensje nowych piłkarzy i tak nie były planowane. Górny limit płac dotyczy także nowego trenera, on także nie będzie mógł zarabiać więcej, jak 5 tys. zł., ze wszystkich tytułów.
Jeśli jednak szefowie łódzkiej drużyny zdecydują się powalczyć o zmianę tych sankcji, to przysługuje im odwołanie od decyzji Komisji. Złożyć trzeba je w ciągu 5 dni.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska