Jonczyk z nowym kontraktem. Bartkowski nie.
13 stycznia 2014, 14:56 | Autor: RedakcjaZgodnie z informacjami podawanymi przez WTM w ostatnich dniach, Michał Jonczyk podpisał nowy kontrakt. Napastnik związał się z Widzewem póki co półroczną umową, z opcją przedłużenia jej o 2 lata. Na chwilę obecną bez nowej umowy pozostaje Jakub Bartkowski. 
Poprzedni kontrakt Jonczyka wygasł z końcem 2013 roku i w klubie zwlekano z podpisaniem nowego. Największe wątpliwości przy tej transakcji budzą oczywiście problemy piłkarza z więzadłem kolanowym, przez które stracił ostatnie 9 miesięcy.
Przy Piłsudskiego zdecydowano się jednak dać napastnikowi jeszcze jedną szansę i podpisano z nim nową umowę. Na razie tylko na 6 miesięcy, ale jeśli Michał Jonczyk do końca czerwca udowodni swoją przydatność do drużyny, to kontrakt może zostać przedłużony o kolejne 2 lata.
21-letni zawodnik może więc skupić się już tylko na grze oraz…malowaniu pokoju dziecięcego. Wraz z narzeczoną w lutym spodziewają się potomka.
***
Na chwilę obecną bez nowego kontraktu pozostaje Jakub Bartkowski, którego umowa z klubem wygasła z dniem 31 grudnia 2013 roku. Obrońca Widzewa aktualnie jest kontuzjowany, stąd brak jego osoby podczas okresu przygotowawczego. Zarząd Widzewa przedstawił Bartkowskiemu ofertę nowego kontraktu, jednakże młody obrońca nie zdecydował się na jej zaakceptowanie. Fakt, iż zawodnik zmaga się z kontuzją ma swoje znaczenie, w przypadku negocjowania nowej umowy. Zarząd nie chce ryzykować zawarciem nowej umowy z piłkarzem, podczas gdy jego stan zdrowia wciąż nie jest wyjaśniony.
W przypadku gdyby Jakub Bartkowski związał się umową z innym klubem, nowy pracodawca zmuszony jest zapłacić Widzewowi ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, który oscyluje w granicach 400.000 zł.








Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Radomiak Radom
Cracovia
Korona Kielce
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska