Juniorzy starsi z coraz mniejszymi szansami na CLJ

15 maja 2018, 12:56 | Autor:

Remis z GKS Bełchatów przed tygodniem mocno skomplikował sytuację walczących o awans do CLJ juniorów starszych Widzewa. Teraz jest jednak jeszcze trudniej, bo podopieczni Radosława Wasiaka w sobotę ulegli AKS SMS Łódź 0:1.

Widzewiacy przystąpili do meczu z jednym poważnym osłabieniem – w składzie nie znalazł się najlepszy strzelec drużyny, Marcel Pięczek, który wraz z pierwszym zespołem pojechał do Bielska Podlaskiego. Jego koledzy próbowali sobie poradzić bez niego i początkowo wydawało się, że będą w stanie to zrobić. Już w pierwszej połowie Widzew miał kilka dogodnych szans, jednak dobrze dysponowany był bramkarz rywali i do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W drugiej części gry obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Strzał Adriana Kowalskiego trafił w poprzeczkę, zaś AKS SMS zmarnował rzut karny, który obronił Adam Uszyński. Gdy oba zespoły powoli godziły się z podziałem punktów, w jednej z ostatnich meczu szybki kontratak przeprowadzili gospodarze. Szymon Mąkola znalazł się w sytuacji sam na sam i nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Widzewa. Porażka spowodowała, że zespół trenera Wasiaka traci już trzy punkty do GKS i ma coraz mniejsze szanse na awans do baraży o CLJ. Bełchatowianie w ten weekend mieli wolne, ponieważ ich rywal, Pelikan Łowicz, oddał mecz walkowerem.

U-19: AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
90′ Mąkola

Huśtawkę nastrojów przeżyli z kolei piłkarze juniorów młodszych Widzewa, którzy w minionym tygodniu grali dwukrotnie. Najpierw, we wtorek przegrali 1:4 z drugą drużyną AKS SMS Łódź i choć po 22 minutach gry niespodziewanie prowadzili po bramce Jakuba Szalskiego, to nie byli w stanie utrzymać tego wyniku do końca. Dużo lepiej było już w sobotę, w wyjazdowym starciu z RKS Radomsko. Tym razem to podopieczni Artura Sadury jako pierwsi stracili gola, jednak już po kilku minutach skutecznie odpowiedzieli. W dalszej części spotkania udowodnili zaś swoją wyższość, finalnie zwyciężając 4:1.

U-17: AKS SMS II Łódź – Widzew Łódź 4:1 (1:1)
33′, 74′ Stańczyk, 57′, 64′ Koralewski – 22′ Szalski

U-17: RKS Radomsko – Widzew Łódź 1:4 (1:3)
10′ Rozpędek – 17′, 35′ Jatczak, 25′ Szalski, 54′ Bors

Gorycz derbowej porażki musieli niestety przełknąć tramkparze. Drużyna Bartosza Bieleckiego w sobotnie południe mierzyła się na Łodziance z rówieśnikami z ŁKS. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i teraz widzewiacy nie mieli w starciu z niepokonanym do tej pory rywalem szans. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. Widzew w tabeli zajmuje piąte miejsce.

U-15: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 0:3