Karol Tomczyk piłkarzem Skry Częstochowa

7 marca 2014, 11:16 | Autor:

Karol_Tomczyk

Po półrocznym pobycie w Widzewie Karol Tomczyk wrócił na stare śmieci. Lewy obrońca podpisał wczoraj kontrakt ze swoim poprzednim klubem, Skrą Częstochowa. W barwach łódzkiego klubu zagrał tylko raz.

Tomczyk do Łodzi trafił latem. O dziwo mało doświadczony defensor otrzymał od ówczesnego szkoleniowca, Radosława Mroczkowskiego, szansę debiutu zarówno w Widzewie, jak i w ogóle w ekstraklasie, już w pierwszym meczu na Łazienkowskiej. Debiut w ciężkim gatunkowo meczu z Legią wypadł mu blado, zmieniony został w 62 minucie i więcej w barwach pierwszej drużyny nie zagrał

Całą rundę jesienną 24-latek spędził w drugim zespole, będąc jego podstawowym zawodnikiem. Zimą otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Testowany był przez Chrobrego Głogów, ale do porozumienia nie doszły klubu. Przed kilkoma dniami rozwiązał umowę z Widzewem i wrócił do Częstochowy. W III-ligowej Skrze Karol Tomczyk będzie występował pod okiem znanego niegdyś ligowca, a obecnie trenera tego klubu, Jana Wosia.

Wracam do Częstochowy. Szkoda, że w Widzewie nie wyszło, ale nie uważam tego za stracony czas. Liczyłem, że dostanę jeszcze szansę przy Piłsudskiego, ale niestety było, jak było” – powiedział WTM Tomczyk.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress