Kogo jeszcze chce pożegnać, a kogo zostawić Niko?
28 maja 2025, 20:56 | Autor: RyanMindaugas Nikolicius zaczął już zmiany w kadrze Widzewa od strony praktycznej. W tym tygodniu łodzianie poinformowali o rozstaniu z kilkoma zawodnikami, ale wiadomo, że to jeszcze nie koniec. Skreśleni są też czterej inni gracze.
Na ogłoszonej w poniedziałek liście znajdują się nazwiska sześciu piłkarzy i chyba żadne z nich nie jest zaskoczeniem. Można było jedynie zastanawiać się nad Lubomirem Tuptą, który przez większą część pobytu w zespole nie występował na swojej nominalnej pozycji. Ostatecznie uznano, że reprezentant Słowacji nie zostanie wykupiony ze Slovana Liberec. Głównie dlatego, że Czesi wyceniają go zbyt drogo – ok. pół miliona euro można po prostu wydać latem lepiej. Wahano się też przy Juanie Ibizie, ponieważ piłkarsko był to zawodnik więcej niż solidny. Nie jest jednak tajemnicą, że szanse Hiszpana na pozostanie w klubie przekreśliło liche zdrowie i zaawansowany wiek. Do drużyny ma trafić lepszy półlewy stoper, z którym rywalizować ma pozyskany zimą Polydefkis Volanakis.
Pozostała czwórka odeszła głównie z przyczyn sportowych. Nikolicius, w oparciu m.in. o opinię trenera Zeljko Sopicia, stwierdził, że albo nie dadzą oni zespołowi odpowiedniej jakości (Luis Silva i Fabio Nunes), albo ich wymagania finansowe są zbyt wygórowane w stosunku do umiejętności (Sebastian Kerk), więc nie ma sensu rozważać ich nawet jako zaplecze dla pierwszego składu. Powodów rozstania z Saidem Hamuliciem chyba nie trzeba nawet nikomu przypominać…
Całą szóstkę łączy fakt, że za miesiąc wygasają ich umowy, więc pożegnanie było bezproblemowe. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych widzewiaków, którzy posiadają dłuższe, jeszcze roczne kontrakty. Jak sugerowaliśmy w sobotę, przyszłości w ekipie Sopicia nie mają także Lirim Kastrati i Noah Dilibero, co potwierdziła teraz Gazeta Wyborcza. Na jej łamach można przeczytać także, że podobny los czeka Hilarego Gonga i Huberta Sobola, nad którymi ostatnio się zastanawialiśmy. Z ustaleń WTM wynika, że rozmowy z Kastratim i Diliberto są już prowadzone od jakiegoś czasu i do porozumienia w sprawie rozwiązania umów za porozumieniem stron jest blisko. Gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku Gonga. Nigeryjski pomocnik od trzech tygodni przebywa w ojczyźnie i kontakt z nim jest utrudniony – trzeba rozmawiać przez agenta. Z kolei Sobol ma zostać wypożyczony, więc cień nadziei, że „odpali” i jeszcze wróci do RTS istnieje.
W „Wyborczej” pojawiło się także potwierdzenie naszej informacji, że blisko pozostania w drużynie jest Peter Therkildsen. Widzewiacy mają rozmawiać z Djurgardens IF na temat transferu definitywnego obrońcy, próbując nieco zbić cenę ustaloną wcześniej, gdy Duńczyk był wypożyczany do końca sezonu. Jeśli się uda, transakcja ma być sfinalizowana – podał Bartłomiej Derdzikowski. Zostaną także Paweł Kwiatkowski i Jakub Sypek, których umowy również dobiegają końca. Łatwiej będzie z młodym obrońcą, ponieważ klub ma możliwość jednostronnej prolongaty. Z Sypkiem trzeba się dogadać, ale nie powinno to stanowić zbyt dużej przeszkody. Obaj nie będą zbyt dużym obciążeniem dla budżetu płacowego.
Ostatnim zawodnikiem z kontraktem wygasającym na koniec przyszłego miesiąca jest Jan Krzywański. W jego przypadku klauzula umożliwia przedłużenie współpracy aż o dwa lata, ale na razie nie wiadomo, czy łodzianie z niej skorzystają. Wydaje się, że byłoby to rozsądne wyłącznie w sytuacji, gdy bramkarz zasili szeregi rezerw, które wywalczyły awans do III ligi.
Therkildsen jest bardzo waleczny, ale o umiejętnościach bardzo przeciętnych. Technika i koordynacja ruchowa pozostawia dużo do życzenia, a jego niefrasobliwość w meczu z Rakowem kosztowała na stratę dwóch goli.
Zgadzam się w 100%. Jeśli na takich asach mamy budować drużynę to lepiej nie oczekiwać zbyt wiele. Naprawdę nie ma w Polsce w pierwszej , drugiej , trzeciej lidze Polaka na lepszym poziomie ?I mysi kopać się po czole jakiś Duńczyk?A wszyscy chcą zarabiać 1,2 mln Euro za sezon? Nie chce mi się w to wierzyć.
Nie mamy tyle kasy
Spokojnie. Nie da się wymienić wszystkich. Dlatego zon zostaje, Sypek I młodzi, tym razem na zmiany. Może umiejętności średnie, ale waleczny, potrafi zagrac na kilku pozycjach, widać, że mu zależy. Na zmiany w sam raz.
Nie od razu Rzym zbudowano.
Jednego, nie dwóch.
Podobnie z Koroną
Ja nie widzę sensu brania go. Zwłaszcza, że trzeba jeszcze za niego płacić.
Technika może nie jest wybitna, ale co do koordynacji to przy Jego wzroście jest bardzo dobra. Zaangażowania też. Tutaj raczej głowa chce więcej niż może sam zrobić, dlatego przy Jego wieku pozostawienie Go w drużynie to ciekawy i dobry pomysł.
Pelna zgoda ,dunczyk,slabiutki, zostawiajac takich pilkarzy ligi nie zwojujemy,to juzo duzo lepszy Ibiza
Absolutnie się z tym zgadzam i już Nunes jak grał prezentował się o wiele lepiej. Wiadomo jednak, że portugalczyk ma już swoje lata a więc poszukałbym kogoś innego zamiast Therkildsena.
Mam nadzieję, że Peter Therkildsen zostanie w Widzewie. Solidny, zdyscyplinowany zawodnik, nie odpuszcza w pojedynkach, do tego twardy fizycznie – potrafi przyjąć guza i się nie cofa. Taki typ wojownika zawsze się przydaje.
Tylko jednej rzeczy mu brakuje. Niezbyt potrafi grać w piłkę nożną. Wojownik jest potrzebny w klatce , na boisku przede wszystkim piłkarz. Na pewno nie drewniany Duńczyk.
IDEALNIE. BRAWO.
I bardzo dobrze Sypek i Kwiatkowski młodzi mają szansę poprawić swoje umiejętności a przede wszystkim ustabilizować formę co widoczne było przede wszystkim w grze Sypka, chłopak miał przebłyski dobrej gry. Kwiatek grał bardzo mało ale wszystko przed nim.
M.in. dzięki tej wymienionej wyżej szóstce asów Widzew robił za worek treningowy już kolejny sezon w ekstraklasie, pożegnać bez żalu i wywieźć jak najdalej…
Wydaje mi się,że z Gongiem nie powinno być problemu.Wyjechał,nie wraca,nie trenuje.Dać chłopakowi połowę należnej kasy i nie do widzenia się już z nim.
„Dać połowę kasy „…. za co? Tak łatwo rozdajesz bo nie Twoje??? Tutaj mam sytuację na ten moment, że kolo opuścił drużynę i próbuje coś ugrać. Ten kontrakt podpisany przez Rydza to jakieś kuriozum! Nie ma kolesia, wywalić, jeszcze odszkodowanie wyciągnąć! A nie… dopłacić. Ciekawe biznesy robisz
ciekawe, czy rydz zdążył mu rodzinę sprowadzić i klub ponosi dodatkowe koszty w ramach kontraktu ?
pożegnać Krzywańskiego i Sypka i Sobola bez żalu!!!
Krzywański w 3 lidze ? Wy to serio ?
Również uważam, że to za wysokie progi. ;-)
Zastanawia mnie czemu Platek były dyrektor Plodiwu nie chce ściągnąć Samuela do Rakowa bo tam teraz urzęduje. ?
Jak widać, czystek po poprzednikach ciąg dalszy…
Jeśli poprzednie okienko transferowe było fatalnie skonstruowane, a było, co raczyła wreszcie zauważyć także sprzyjająca jego konstruktorom Redakcja WTM, to jak w takim razie nazwać konstrukcję poprzednich okienek i cały tamten okres, w którym piłkarzy do Widzewa sprowadzanych też po stosunkowo krótkim czasie gry, ale wystarczająco długim, by się na nich poznać, trzeba teraz pożegnać?
Łukasz Olkowicz przekazał, że najbliżej sprowadzenia ofensywnego gracza jest… Widzew Łódź. To efekt konkretnych rozmów i sporej determinacji ze strony Roberta Dobrzyckiego.
– Tutaj idzie całą ławą. Gdzie się da, żeby Mariusza przekonać. Dzisiaj Fornalczyk jest najbliżej Widzewa, nie zagranica, która wydawała się, że jest uprzywilejowana. Tak o niego Widzew zabiega, że naprawdę to fajnie wygląda. W ten transfer jest zaangażowany Robert Dobrzycki – on uczestniczy w tym transferze. U Mariusza jest takie zrozumienie, że może jeszcze ten sezon… Wiadomo, chciałby iść za granicę, ale w Widzewie szykują dla niego miejsce – przekazał dziennikarz w programie „Ofensywni”.
Brawo RD. Tak powinien działać wkasciciel, a nie każdy lepszy nie zaakceptowany bo musi być 5,5 mln na plusie. RD robi podobnie jak LS. SAM SIE WŁĄCZA W NEGOCJACJE.
Ciekawe czy lepszych wynajdą. Oby nie było jak z Miedzią. Gdzie przyjechał autobus i gry nie było.
Ten Ręcznik ,który wisiał w bramce Widzewa, należy skierować gdzieś na konsultacje do Specjalistycznej Kliniki leczenia urazów głowy!
Może uda się go wtedy pozbyć,by nie przynosił więcej wstydu Widzewowi !
Nie stać wykupić Tupty za 500 tys euro o czym my rozmawiamy i to ma być wielki klub a arke stać na Kerka wstyd znowu bedzie walka o środek tabeli z takimi transferami
Pół banki za tego grajka?
Niestety Tupta pokazał, że nie jest wart tych pieniędzy
a mnie jest szkoda Fabio.Wystarczyło postawić na niego tak by czuł wsparcie. Zamiasy tego został bardzo zniechecany
Kiedy Sobol wyleci z Wielkim hukiem?
Ludzie my tylko mamy 30 baniek to jest środek tabeli