Kolejna wysoka wygrana juniorów

2 maja 2016, 10:48 | Autor:

Widzew1997_1998

Juniorzy Widzewa kontynuują zwycięską serię. Tym razem o ich wysokiej formie przekonali się piłkarze GKS Ksawerów, którzy na swoim boisku polegli z kretesem. Łodzianie wygrali 5:1 i zrobili kolejny krok na drodze do awansu do Centralnej Ligi Juniorów.

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak dużej deklasacji. Widzewiacy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Choć mieli przewagę, to w zdobyciu gola wyręczyć musieli ich przeciwnicy, którzy w 33. minucie zanotowali samobójcze trafienie.

Po przerwie podopieczni Sławomira Kraski podkręcili tempo i w efekcie zaczęli strzelać następne bramki. W 53. minucie na 2:0 strzelił Adrian Kralkowski, a dziesięć minut później „Kralka” poprawił na 3:0. Po chwili Widzew prowadził jeszcze wyżej – autorem trafienia był Robert Marcinkowski. W samej końcówce padły jeszcze dwie bramki. Najpierw honorowo strzelili piłkarze z Ksawerowa, a odpowiedział im Tomasz Saliński, pewnym strzałem z rzutu karnego ustalając wynik meczu.

W sobotę zawodnicy Kraski spotkają się na ChKS z najgroźniejszym konkurentem w walce o awans do CLJCeramiką Opoczno.

GKS Ksawerów – Widzew Łódź 1:5 (0:1)
Gole dla Widzewa: 33′ samobójcza, 53′, 63′ Kralkowski, 68′ Marcinkowski, 90′ Saliński (k)

Stawski (85′ Hajduk) – Danaburski, Wasilewski, Szuman, Stasiak – Wielgus (24′ Marcinkowski) – Pieńkowski (80′ Amroziński), Niemiec, Wierucki (74′ Miasopust) – Kralkowski (82′ Leszczyński), Mazurek (59′ Saliński)