Kolejne zwycięstwo rezerw. Pieńkowski i Miller z dubletami

15 kwietnia 2018, 14:20 | Autor:

To był udany weekend dla dwóch najważniejszych drużyn Widzewa. W sobotę piłkarze Franciszka Smudy wygrali z rezerwami Legii Warszawa, a w niedzielę po trzy punkty sięgnęli podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego. Nie brakowało posiłków z „jedynki”.

Na Łodziance zagrało dziś aż siedmiu nominalnych członków szerokiej kadry. W bramce stanął zdrowy już Jakub Mikołajczak, a w polu wystąpili Bartłomiej Rakowski, Marcin Pieńkowski, Michał Przybylski, Bartłomiej Niedziela, Kacper Falon oraz Michał Miller. Ich obecność w starciu z Włókniarzem Pabianice bardzo się przydała. Strzelanie dla widzewiaków rozpoczął i zakończył Miller, a dwa pozostałe gole zdobył Pieńkowski.

Goście nie chcieli się jednak poddać bez walki. Wystarczy wspomnieć, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, ponieważ pabianiczanie wykorzystali nieporozumienie w obronie Widzewa. Dopiero po przerwie za strzelanie wziął się „Pieniu” i wynik wglądał już o wiele lepiej. Warto nadmienić, że 20-latek był najlepszy na murawie. Oba gole w zasadzie wypracował sobie sam, a przy pierwszym także miał niemały wkład. W końcówce rezultat ustalili przyjezdni.

Dla zespołu Grzeszczakowskiego było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Dzięki nim łodzianie umocnili się w środku tabeli, choć oczywiście na awans do IV ligi nie ma ją już żadnych szans. Za tydzień widzewiacy jadą do Rzgowa.

Widzew II Łódź – Włókniarz Pabianice 4:2 (1:1)
Gole dla Widzewa: Pieńkowski x2, Miller x2

Mikołajczak – Miasopust, Wawrzeniak, Pipczyński, Rakowski – Marcioch (46′ Stankiewicz), Niedziela, Przybylski (75′ Kowalski), Pieńkowski (80′ Leszczyński) – Falon, Miller