Komornicki już pracuje nad systemem szkolenia
18 czerwca 2016, 15:11 | Autor: RyanNie jest już tajemnica, że Ryszard Komornicki będzie dyrektorem sportowym Widzewa. Na oficjalną nominację czas przyjdzie już niedługo, ale sam Komornicki nie czeka już pracuje. O zakresie jego obowiązków wspominał niedawno Marcin Ferdzyn.
Do głównych zadań nowego dyrektora wbrew pozorom wcale nie będzie należało dbanie o pierwszą drużynę. Komornicki ma w Widzewie skupić się przede wszystkim na budowie zunifikowanego systemu szkolenia młodzieży. Ma on przenieść do Łodzi zachodnie wzorce, by klub mógł jak najszybciej zacząć „produkcję” utalentowanych piłkarzy.
W Widzewie doskonale zdają sobie sprawę, że sportowa odbudowa zależeć będzie nie tylko od głośnych, a co za tym idzie kosztownych transferów. Szefowie RTS chcą wychowywać zdolnych zawodników i między innymi na nich opierać pierwszy zespół. Komornicki, dobrze znający system szkolenia w Szwajcarii, w której mieszka od wielu lat, ma wylać fundamenty pod stworzenie prężnej akademii.








Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Cracovia
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin
GKS Katowice
Widzew Łódź
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
Piast Gliwice
Wisła Płock
Radomiak Radom
Wieczysta Kraków
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Pelikan Łowicz
Lechia Tomaszów Maz.
Wigry Suwałki
Olimpia Zambrów
Świt Nowy Dwór Maz.
Wisła II Płock
Jagiellonia II Białystok
Olimpia Elbląg
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
Mławianka Mława
ŁKS Łomża
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn
ŁKS II Łódź