Koszykówka: Koniec sezonu dla Widzewa. Porażka po walce

3 marca 2021, 20:23 | Autor:

To już koniec sezonu dla koszykarek Widzewa Łódź. W drugim meczu pierwszej rundy play-offów podopieczne Piotra Niewiadomskiego stoczyły naprawdę wyrównany pojedynek z faworyzowanym MUKS Poznań, ale w ostatecznym rozrachunku musiały uznać wyższość rywalek. Gospodynie przegrały 67:75.

Pierwsze minuty były udane dla gospodyń, które dość niespodziewanie rozpoczęły zawody bez Wiktorii Stępień w wyjściowej piątce. Jej miejsce w składzie zajęła Anna Matras. Widzewianki dobrze broniły, a w ataku starały się grać kombinacyjnie, co przyniosło punkty Wiktorii Rzeźnik i Matras po dwóch asystach Anny Kudelskiej. Kilka chwil później kapitan trafiła też trójkę, po której czerwono-biało-czerwone wygrywały 9:6! W kolejnych minutach na niewielkie prowadzenie wysforowały się zawodniczki z Poznania, ale łodzianki za każdym razem były im w stanie skutecznie odpowiedzieć. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało do Kudelskiej, której efektowne wejście pod kosz ustaliło jej rezultat na 17:15.

Druga część spotkania rozpoczęła się od jednego celnego rzutu osobistego Stępień, poprawionego kolejną udaną próbą Kudelskiej. Po stronie przyjezdnych fantastycznie dysponowana była jednak Aleksandra Zięmborska, która raz za razem nękała pod koszem podopieczne trenera Niewiadomskiego. Wielkopolanki zaczęły też trafiać zza linii, a po trójce Weroniki Woźniak ich prowadzenie wynosiło 28:24. Koszykarki Widzewa wcale nie zamierzały się poddawać, tylko wciąż skutecznie odpowiadały, utrzymując wynik w granicach remisu. Dopiero w końcowych sekundach rywalkom udało się nieco zwiększyć dystans i do szatni to one schodziły wygrywając 41:37. Łodzianki grały jednak świetne zawody.

Początek trzeciej kwarty to niestety kilka błędów oraz niecelnych rzutów gospodyń, co wykorzystały przeciwniczki, powiększając prowadzenie do ośmiu punktów. Trójką odpowiedziała Kudelska, ale poznanianki zaczęły już iść jak po swoje, trafiając zarówno spod kosza, jak i z dystansu. Ponownie za trzy rzuciła kapitan Widzewa, lecz cały czas tym samym popisywały się rywalki. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem ich przewaga po raz pierwszy urosła do dwucyfrowej wartości. Czerwono-biało-czerwone starały się jeszcze odrabiać straty, jednak defensywa przyjezdnych wybijała im z głowy jakiekolwiek próby powrotu do meczu. Przed ostatnią kwartą MUKS bardzo pewnie prowadził 61:47.

Decydująca odsłona zaczęła się dobrze dla podopiecznych trenera Niewiadomskiego – po pięciu punktach Kudelskiej z rzędu ich strata zmalała do dziewięciu „oczek”. Po chwili za trzy trafiła Stępień, dzięki czemu widzewianki dość niespodziewanie złapały kontakt! Zawodniczki MUKS straciły skuteczność, więc gospodynie mogły nawet doprowadzić do remisu! Niestety, w kluczowych sytuacjach, takich jak pięć (!) niewykorzystanych rzutów osobistych w krótkim odstępie czasu, nie były w stanie zachować zimnej krwi. Poznanianki uspokoiły sytuację na parkiecie i w końcowym rozrachunku to one zwyciężyły 75:67, a także awansowały do kolejnej rundy play-offów. Dla koszykarek z Łodzi kolejny sezon rozpocznie się wczesną jesienią.

Widzew Łódź – MUKS Poznań 67:75 (17:15, 20:26, 10:20, 20:14)

Anna Kudelska 26, Wiktoria Stępień 14, Natalia Gzinka 10, Wiktoria Rzeźnik 6, Anna Matras 5, Jagoda Bandoch 4, Maria Grudzień 2, Małgorzata Chojnacka 0, Wiktoria Ozga 0