Koszykówka: Wygrana widzewianek po emocjonującym meczu!

22 grudnia 2021, 19:00 | Autor:

Ostatni mecz w tym roku rozegrały dzisiaj koszykarki Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery mierzyły się na wyjeździe z zespołem Basketu Zgorzelec i po bardzo emocjonującym starciu odniosły ważne zwycięstwo 67:62! Dzięki temu rezultatowi dwutygodniową przerwę spędzą zatem na pozycji wicelidera tabeli grupy B I ligi.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla widzewianek, bo już w pierwszej akcji za trzy trafiła Anna Kudelska! Później obie strony nie mogły się jednak wstrzelić – na pierwsze punkty gospodyń musieliśmy czekać prawie trzy minuty, a po kolejnych dwóch lay-upem popisała się Nikola Tomasik. Łodzianki dobrze zbierały piłkę, w czym brylowała Ewelina Gala, nie dając rywalkom możliwości ponowień. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty było 7:7, lecz rzuty wolne (choć tylko trzy z sześciu) wykorzystały Natalia Gzinka do spółki z Kudelską. Następnie za dwa przymierzyła jeszcze Małgorzata Chojnacka i przyjezdne wygrywały 12:7.

Na samym starcie drugiej części podopieczne trener Chodery zwiększyły dystans – po lay-upach Wiktorii Stępień oraz Jagody Bandoch zrobiło się już 17:9. Trener zgorzelczanek poprosił o przerwę na żądanie, po nim piłkę do kosza wpakowała Barbara Łachacz, jednak trójką błyskawicznie odpowiedziała Stępień! W kolejnych minutach czerwono-biało-czerwone utrzymywały przewagę na bezpiecznym poziomie – po dwóch rzutach Gzinki wzrosła ona do trzynastu punktów! Gospodynie próbowały się zbliżyć, lecz starania te ukróciła trójka Gali. Ostatnie słowo należało do Elżbiety Paździerskiej, ale rezultat wynosił 30:21 dla Widzewa.

To także była zawodniczka czerwono-biało-czerwonych zaczęła trzecią kwartę, na szczęście dwucyfrową przewagę przyjezdnym przywróciła swą próbą za trzy Kudelska. Niestety, później koszykarki ze Zgorzelca zaczęły stopniowo niwelować dystans, zwłaszcza że przeciwniczki nie były w stanie trafiać z gry. Po dwóch rzutach osobistych Paździerskiej zrobiło się już tylko 33:35, lecz w tym momencie łodzianki się obudziły! Najpierw punkty z ponowienia zdobyła Gzinka, zaś po chwili trójkę zapisała na swoje konto Stępień. W końcówce dwa razy z dystansu przymierzyła jednak Patrycja Lipniacka i prowadzenie zmalało do jednego „oczka”.

Jeszcze przed upływem pierwszej minuty zgorzelanki po raz pierwszy znalazły się na czele, ale sytuację tę błyskawicznie odwróciła Tomasik. W kolejnych fragmentach wynik oscylował w okolicach remisu, zaś gdy tylko jedna strona obejmowała prowadzenie, druga je niwelowała. Widzewianki miały kilka okazji, by odskoczyć na choćby minimalny dystans, niestety żadnej z nich nie wykorzystały. Dopiero na dwie minuty przed końcem zrobiło się 59:56, gdy oba rzuty osobiste na punkty zamieniła Gala. Po chwili przechwytem popisała się Tomasik, lecz z akcji ofensywnej nie udało się zrobić pożytku, a celnym lay-upem na 58:59 odpowiedziała Łachacz!

Ostatnia minuta przyniosła olbrzymie emocje! Najpierw o czas poprosiła trener Chodera – po nim za dwa trafiła Stępień. Po chwili o to samo poprosił szkoleniowiec Basketu, a Monika Paradowska została sfaulowana przy próbie trójki. Wykorzystała jednak tylko dwa rzuty osobiste, więc nadal na minimalnym prowadzeniu był Widzew. Później spudłowała Gala, a na piętnaście sekund przed końcem punkty na 62:61 zdobyła Łachacz. Po kolejnej przerwie rozpisaną akcję wykorzystała Gzinka, za to gospodynie popełniły błąd pięciu sekund. To było brzemienne w skutkach, bo jeden celny rzut osobisty Gali oraz trójka po zbiórce Kudelskiej przesądziły o zwycięstwie czerwono-biało-czerwonych 67:62! Dzięki temu awansowały one na drugą lokatę w tabeli I ligi. Następne spotkanie już 6 stycznia, na wyjeździe z Tęczą Leszno.

Basket Zgorzelec – Widzew Łódź 62:67 (7:12, 14:18, 20:12, 21:25)