Kowalski awansował do 1/2 finału Pucharu Polski

25 marca 2014, 23:37 | Autor:

Tomasz_Kowalski

Wypożyczony z Widzewa Tomasz Kowalski osiągnął z Arką mały sukces. Gdynianie awansowali dziś do półfinału Pucharu Polski pokonując na wyjeździe Miedź Legnica.

Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Po 90 minutach rewanżowego starcia zegar na legnickim stadionie wskazywał taki sam wynik, a więc do wyłonienia półfinalisty potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się arkowcy, którzy ostatecznie pokonali Miedź 3:2.
Tomasz Kowalski po raz pierwszy od przeprowadzki na Pomorze wybiegł w pierwszym składzie gdyńskiej drużyny. Nie dotrwał jednak do końca, w 58 minucie zmienił go konkurent do gry na prawym skrzydle, dobrze znany w Widzewie Adrian Budka, który w dogrywce popisał się asystą.

Rywalem Arki w 1/2 finału Pucharu Polski będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Zagłębiem Lubin a Sandecją Nowy Sącz. Innym półfinalistą, w drugiej parze, została Jagiellonia Białystok, która wyeliminowała Lechię Gdańsk.