Kto arbitrem w sobotnim meczu?
13 marca 2025, 13:21 | Autor: BercikPolski Związek Piłki Nożnej wyznaczył pełną obsadę sędziowską 25. kolejki Ekstraklasy. Dowiedzieliśmy się z niej, że sobotnie spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a GKS Katowice poprowadzi Damian Sylwestrzak z Wrocławia.
33-letni arbiter miał w tym sezonie dwukrotnie kontakt z czerwono-biało-czerwonymi, ze zmiennym szczęściem dla tych drugich. W 12. kolejce prowadził zawody w Lublinie, gdzie po strzelaninie RTS zwyciężył 4:3. Później było gorzej, bo Sylwestrzak był też rozjemcom w klasyku, przegranym z Legią Warszawa 1:2. Katowiczanie spotkali się z nim raz, w 15. kolejce, wygrywając 4:3 na wyjeździe z Cracovią.
Sylwestrzak miał okazję do pracy także w rozgrywkach międzynarodowych, w Lidze Europy oraz Lidze Konferencji. We wszystkich łącznie pokazywał dotąd średnio 4,60 żółtej kartki na mecz. Czterech graczy wyrzucił z boiska i podyktował aż osiem rzutów karnych.
W meczu z GKS na liniach będą mu pomagać Adam Karasewicz oraz Cezary Kostrzewa. Sędzią technicznym będzie Karol Wójcik, natomiast w wozie VAR zasiądą Jarosław Przybył i Krzysztof Myrmus.
Obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy:
Górnik Zabrze – Motor Lublin, Szymon Marciniak (Płock)
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań, Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Pogoń Szczecin – Cracovia, Bartosz Frankowski (Toruń)
Puszcza Niepołomice – Piast Gliwice, Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Radomiak Radom – Lechia Gdańsk, Paweł Raczkowski (Warszawa)
Raków Częstochowa – Legia Warszawa, Wojciech Myć (Lublin)
Stal Mielec – Śląsk Wrocław, Damian Kos (Wejherowo)
Widzew Łódź – GKS Katowice, Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Zagłębie Lubin – Korona Kielce, Piotr Lasyk (Bytom)








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Pzpn czujny. Zobywca pucharu Polski 2024 Damianek Kos skutecznie omija Widzew.
A o co chodzi z Kosem
O to, że Widzew wyeliminowałby Wisłę (późniejszego triumfatora PP) gdyby nie oczywisty „blad” sędziego, który uznał gola wyrównującego dla Wisły w ostatniej akcji meczu (pomimo interwencji Var…). Doprowadziło to do dogrywki i w konsekwencji awansu Wisły.
Były też inne kontrowersje np nie uznanie bramki Rondica gdzie decyzja mogła pójść w dwie strony
spytaj sie na swoim forum brodowici.com
Imię się zgadza, ale nazwisko mnie rozczarowało…
.
Fatalnie :( kibic Srocka.
nie mamy szczęścia do sędziów. Następny ananas ….