LM U-19: Porażka na zakończenie rozgrywek

21 czerwca 2021, 18:56 | Autor:

Ostatni mecz w ramach Ligi Makroregionalnej U-19 rozegrali w niedzielne popołudnie juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego pojechali do Łomży, gdzie dość niespodziewanie przegrali z miejscowym ŁKS 2:3. Nie zmieniło to jednak ich miejsca w końcowej tabeli.

Widzewiacy udali się na północny wschód w dość silnym zestawieniu, gospodarze zostali z kolei wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, której weekendowe spotkanie zostało odwołane. I to właśnie jeden z takich graczy, Mateusz Koc, okazał się bohaterem. Po kwadransie młody łomżanin otworzył wynik, a niespełna dziesięć minut później podwyższył prowadzenie na 2:0. Na domiar złego, w końcówce pierwszej połowy za niesportowy faul z boiska wyrzucony został Dominik Najderek, więc łodzianie musieli radzić sobie w dziesiątkę.

W przerwie w ekipie gości zaszło kilka zmian, a czerwono-biało-czerwoni rzucili się do odrabiania strat. Udało im się to dopiero w 70. minucie, gdy golkipera ŁKS pokonał Michał Szcześniak, który dzień wcześniej popisał się hat-trickiem w starciu rezerw. Niestety, błyskawicznie odpowiedział Koc, przywracając dwubramkowy dystans. Na trzy minuty przed końcem dublet po podaniu Kacpra Trenknera ustrzelił Szcześniak, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu i juniorzy starsi Widzewa niespodziewanie przegrali w Łomży 2:3.

Pomimo niedzielnej porażki, podopieczni trenerów Grzeszczakowskiego i Czaplarskiego zakończyli rozgrywki Ligi Makroregionalnej U-19 na drugim miejscu – z co najmniej ośmioma punktami straty do MKS Polonii Warszawa (pozostał jej jeszcze jeden mecz zaległy), a także z dwoma „oczkami” przewagi nad trzecim Ursusem Warszawa. W rundzie jesiennej łodzianie ponownie rywalizować będą w I lidze wojewódzkiej o możliwość gry w makroregionie wiosną. Tam stawką znów będzie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18.

LM U-19: ŁKS Łomża – Widzew Łódź 3:2 (2:0)
15′, 24′, 72′ Koc – 70′, 87′ Szcześniak