LM U-19: Porażka Widzewa w Warszawie

21 marca 2022, 18:58 | Autor:

Bardzo ważny mecz rozegrali w sobotnie popołudnie juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pojechali do Warszawy, aby zmierzyć się z tamtejszą Escolą, jednym z głównych rywali w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-19. Niestety, to gospodarze spisali się lepiej, dzięki czemu wygrali 4:1.

W dwóch pierwszych kolejkach widzewiacy odnieśli pewne zwycięstwa, zaś warszawianie dość niespodziewanie stracili punkty w starciu z GKS Bełchatów. W tym spotkaniu od początku przewagę zyskali jednak gospodarze. Wynik w osiemnastej minucie otworzył Dawid Drachal, ale po upływie pół godziny gry skutecznie odpowiedział mu niezawodny na początku rundy Jakub Juchacz, który doprowadził do remisu – wydawało się, że do przerwy będzie więc 1:1.

Niestety, końcówka pierwszej połowy należała do Escoli. Najpierw Kacpra Kwiatkowskiego pokonał Miłosz Lewandowski, a trzy minuty później to samo uczynił Kacper Stępkowski. Przed zmianą stron trener Grzeszczakowski poszukał roszad na obu skrzydłach, jednak nie przyniosły one efektu, bo już w 54. minucie na 4:1 trafił ponownie Stępkowski. W ekipie gości na boisku pojawili się kolejni rezerwowi, lecz nie byli oni w stanie odmienić losów meczu.

Widzew przegrał więc 1:4, stracił swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej, a w tabeli Ligi Makroregionalnej U-19 spadł na drugie miejsce, o jedno „oczko” ustępując właśnie Escoli. Kolejne spotkanie czerwono-biało-czerwoni rozegrają w najbliższą sobotę, na własnym terenie z Jagiellonią Białystok. Awans do CLJ U-19 wywalczy wyłącznie najlepszy zespół w stawce.

LM U-19: Escola Varsovia – Widzew Łódź 4:1 (3:1)
18′ Drachal, 40′ Lewandowski, 43′, 54′ Stępkowski – 30′ Juchacz