LM U-19: Seria zwycięstw trwa!

13 maja 2023, 14:43 | Autor:

Bardzo pewne, już siódme z rzędy zwycięstwo odnieśli dziś na Łodziance juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka wygrali ze Zniczem Pruszków 4:1, rewanżując się tym samym za przegrane starcie jesienią. Trzy punkty pozwoliły utrzymać pozycję lidera Ligi Makroregionalnej.

Spotkanie rozpoczęło się dla łodzian znakomicie. Już w w 4. minucie prawym skrzydłem urwał się Jakub Juchacz, podał do będącego w polu karnym Mateusza Wołoszyna, a ten znalazł sobie miejsce do oddania strzału i pokonał bramkarza. Znicz był w pierwszych fragmentach meczu bardzo niedokładny. Do sytuacji strzeleckiej doszedł jedynie Mateusz Cichocki, lecz za sprawą asekurujących obrońców o realnym zagrożeniu nie było mowy. Nie próżnowali za to piłkarze Widzewa, gdyż udało się zdobyć drugiego gola. W 10. minucie na strzał z linii szesnastego metra zdecydował się Juchacz i podwyższył na 2:0. Gospodarze tworzyli sobie kolejne okazje. Niecelnie uderzał choćby Wołoszyn, a do interwencji stojącego między słupkami Szymona Romańskiego zmusił groźnym strzałem Juchacz. Napastnik ewidentnie był dziś głodny gry, ponieważ w 19. minucie, po zejściu z prawego skrzydła i strzale na dalszy słupek, podwyższył wynik na 3:0.

Po tej bramce był moment, kiedy to rywale zainicjowali kilka ataków, jednak z reguły nieskuteczne było ostatnie zagranie i Antoni Brzózka nie musiał się zbytnio wysilać. W 26. minucie kolejna szansę miał Widzew. Tym razem o strzał z rzutu wolnego pokusił się Leon Madej, lecz wyraźnie przestrzelił. W 30. minucie nastąpiła chwilowa przerwa na nawodnienie, gdyż zawody były toczone w południe, w pełnym słońcu. Po pauzie czerwono-biało-czerwoni niezmiennie przeważali. W 36. minucie do Nikodem Wszołek zagrał długą piłkę do Sebastiana Starbały, ale ten naciskany przez obrońcę nie zdołał w prawidłowy sposób zamknąć tego zagrania i wznowił bramkarz. W 45. minucie Starbały szukał podaniem Wołoszyn, ale bramka nie padła. Tuż przed gwizdkiem okazję miał jeszcze Szymczak, ale rezultat się nie zmienił. Widzew prowadził do przerwy ze Zniczem 3:0.

Na drugą część spotkania Widzew wyszedł z czterema zmianami w składzie. Na boisku pojawili się: Cezary Cichal, Milan Bazler,Kajetan Radomski oraz Taras Kostewski. Początkowo to piłkarze Znicza mieli przewagę i częściej gościli na połowie gospodarzy. W 49. minucie bardzo groźny strzał oddał Romankiewicz, ale świetną interwencją popisał się Brzózka. Z czasem jednak wszystko wróciło do normy i to podopieczni trenera Jonczyka tworzyli sobie kolejne sytuacje. Okazje mieli choćby Kostewski oraz wprowadzony w 56. minucie Adrian Filipiak. W 58. minucie mogło być 4:0. ale strzał Bazlera został sparowany na róg. Kilka minut później zagrozić strzałem z dystansu próbował Wszołek, ale posłał futbolówkę obok lewego słupka.

Gospodarze kontrolowali przebieg meczu i stale dążyli do podwyższenia rezultatu. Szanse mieli Wszołek i Filipiak, jednak wynik nie ulegał zmianie. Zmiany następowały jednak na murawie – do gry wchodzili Kacper Ważny oraz Paweł Bellanavithanage, który zmienił w 75. minucie Leona Madeja –  ten chwilę  wcześniej uderzył nad poprzeczką. W 83. minucie miała miejsce świetna kontra Widzewa. Filipiak podał do Radomskiego, lecz ten będąc sam na sam z bramkarzem nie wpisał się na listę strzelców. Udało się to jednak po dwóch minutach i pewnym strzałem pokonał Romańskiego. Tuż po tym trafieniu honorowego gola zdobyli również goście. Brzózka co prawda obronił uderzenie jednego z rywali, lecz po zamieszaniu był już bezradny wobec dobitki Jana Kalbarczyka. Nic więcej w tym meczu się już nie wydarzyło. Widzew pewnie pokonał Znicz Pruszków 4:1 i obronił pozycję lidera Ligi Makroregionalnej.

Widzew Łódź – Znicz Pruszków 4:1 (3:0)
4′ Wołoszyn, 10′, 19′ Juchacz, 85′ Radomski – 86′ Kalbarczyk

Brzózka – Starbała (70′ Wiernik), Adrianowski (46′ Cichal), Najderek, Wszołek, Szymczak –  Madej (75″ Bellanavithanage), Musialski (46′ Bazler) – Juchacz (46′ Kostewski), Wołoszyn (46′ Radomski), Kurzawa (56′ Filipiak)

Rezerwowi: Gabrysiak – Dybisiak