LM U-19: Wysoka wygrana ze Stomilem
3 maja 2025, 17:40 | Autor: Michał
Tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu o punkty na wyjeździe zawalczyli juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka spisali się świetnie i pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 5:0. Dzięki tej wygranej łodzianie awansowali na drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej.
Spotkanie rozpoczęło się dla widzewiaków znakomicie, ponieważ już w 1. minucie udało się otworzyć wynik! Autorem premierowego trafienia był grający na co dzień w drużynie U-17 Michał Jędraszczyk. Widzew szukał podwyższenia wyniku i doczekał się go w 18. minucie. Wtedy po wrzutce z rogu do siatki trafił Maksymilian Śmiechowski. Przed zejściem do szatni łodzianie znacznie podwyższyli swoje prowadzenie. Błysnął również grający na co dzień w ekipie U-17 Mikołaj Kopko, który w 39. i 40. minucie wpisywał się na listę strzelców.
Do drugiej połowy RTS przystępował z bardzo pewnym prowadzeniem 4:0. Trener Jonczyk zaczął wprowadzać do gry rezerwowych, którzy mieli utrzymać korzystny rezultat tej potyczki. To się udawało, a w 60. minucie zespołowi udało się zadać olsztynianom piąty cios. Do siatki trafił Kacper Kuciński.
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Czerwono-biało-czerwoni bardzo pewnie wygrali na wyjeździe z ostatnim w tabeli Stomilem Olsztyn 5:0. Strata do liderującego Znicza wynosi obecnie cztery punkty. W następnej kolejce widzewiacy zagrają z Jagiellonią Białystok.
Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 0:5 (0:4)
1′ Jędraszczyk, 18′ Śmiechowski, 39′, 40′ Kopko, 60′ Kuciński
Stomil:
Krztoń (46′ Klewiado)- Markiewicz, Lutkowski, Suwiński (70′ Pasik), Wtulich (46′ Janicki), Niemiel, Merchel, Krajewski (60′ Grygorowicz), Łaszczewski (81′ Kamiński), Lewicki (81′ Michałowski), Urbański (81′ Dramowicz)
Rezerwowi:
Trener: Wojciech Górski
Widzew:
Józwik – Gajewski, Piętka, Śmiechowski (60′ Stanisławski), Szpura (55′ Tutaj) – Dryzner (55′ Chyszpolski), Musialski – Kopko (46′ Grobel), Supczinski (46′ Ganowski), Walada (60′ Loręcki) – Jędraszczyk
Rezerwowi: Kazimor
Trener: Łukasz Jonczyk
Żółte kartki: Jędraszczyk, Gajewski, Musialski
Sędzia: Miłosz Karbowski (Kruklanki)







Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Cracovia
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
GKS Katowice
Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
Piast Gliwice
Wisła Płock
Radomiak Radom
Wieczysta Kraków
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Pelikan Łowicz
Lechia Tomaszów Maz.
Wigry Suwałki
Olimpia Zambrów
Świt Nowy Dwór Maz.
Wisła II Płock
Jagiellonia II Białystok
Olimpia Elbląg
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
Mławianka Mława
ŁKS Łomża
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn
ŁKS II Łódź
Piłka w warmińsko-mazurskim zaliczyła niezły upadek. Stomil broni się przed spadkiem z 3 ligi. Olimpia Elbląg zaraz do niej spadnie. O Jezioraku Iława to już w ogóle nie słychać, choć ci to zaliczyli również spektakularny upadek kibicowsko. Drugie lubuskie.
A dla kogo i na jakich stadionach jest tam w ogóle cos robić ??? Same rudery a garstką kibiców.Lubuskie ma chociaż żużel