M. Pajączek: „To jeszcze nie ten moment, by liczyć straty”

3 kwietnia 2020, 11:28 | Autor:

Ciekawy artykuł na temat obecnej sytuacji Widzewa pojawił się wczoraj na portalu Sport.pl. Nie zabrakło w nim wypowiedzi Martyny Pajączek, która mówiła o ważnych kwestiach dotyczących najbliższej przyszłości łodzian. O jakich konkretnie?

Szefowa Widzewa przyznała, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej klub może w nieco mniejszym stopniu odczuć skutki panującej w Polsce epidemii koronawirusa. „Jesteśmy zdrowym podmiotem, nie mamy długów, a nawet małe oszczędności. To pewnie stawia nas w lepszej sytuacji niż kilka innych klubów” – powiedziała Pajączek.

Wielu kibiców zastanawia się, w jaki sposób rozwiązana zostanie kwestia ewentualnego zwrotu za niewykorzystane karnety, jeżeli pozostałe zaplanowane w „Sercu Łodzi” mecze nie dojdą do skutku. Prezes zdradziła jednak, że na razie takich próśb nie otrzymała, a czas na liczenie strat przyjdzie dopiero w najbliższych miesiącach. „To chyba jeszcze nie ten moment, by liczyć straty. Ten klub jest tak mocny, jak mocna jest jego społeczność” – stwierdziła w rozmowie.

Według nakreślonego przez zarząd Widzewa scenariusza, sytuacja ma wrócić do normalności najpóźniej we wrześniu. „Dla mnie ważnym momentem będzie 1 września. Jak dzieci pójdą do szkoły, to znaczy, że możemy też wszyscy iść na stadion. Przyjęty przeze mnie scenariusz zakłada, że wtedy będziemy funkcjonować już normalnie. No albo nie będziemy funkcjonować w ogóle jak cała nasza gospodarka. W najbliższych dniach porozmawiamy o tym z piłkarzami” – czytamy w artykule.

Pajączek zdradziła też, że z powodu sytuacji kraju wiele planów związanych z obchodami 110-lecia klubu musiało ulec zmianie. „Niebawem miał się na przykład odbyć piknik rodzinny. Niedaleko nas jest park i baza treningowa, miejsce, które chciałam ożywić. Organizować zawody dla dzieciaków w różnych dyscyplinach. Na razie nic z tego nie wyjdzie” – wyjawiła w wywiadzie.

Prezes łódzkiego klubu dodała też, że niezależnie od decyzji podjętych przez Polski Związek Piłki Nożnej, w przyszłym sezonie piłkarze Widzewa ponownie będą walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. „Wolelibyśmy pograć i świętować sukces na boisku. Niezależnie od tego, jakie będą rozstrzygnięcia w tym sezonie, to z całą pewnością już teraz mogę stwierdzić, że my za rok też będziemy walczyć o awans. Nie wiem do jakiej ligi, ale tak to w Widzewie wygląda. Tu zawsze gra się o awans” – zakończyła Martyna Pajączek.

Pełną treść artykułu na temat sytuacji Widzewa znaleźć można TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamilo
4 lat temu

Nikt nie powinien chcieć zwrotu za karnet, dopiero upadalismy nie mozna dopuscic znow do czegos takiego. Gdyby imprezy masowe mialy sie nie odbywac nawet do konca roku to klub powinien normalnie sprzedaz karnetow czy jakichkolwiek cegielek zrobic zeby wesprzec klub. Wiadomo, ze bedzie ciezko kazdemu ale kto moze wplacilby

konrad
4 lat temu

Chyba nikt nie zamierza od klubu brać jakch kolwiek pieniedzy za zwroty karnetow jest to sytuacja losowa nie zalezna od klubu i pieniadze powinby zostac w Widzewie

Iwona
4 lat temu

Kiedy obniżka wynagrodzenia Pani Prezes,piłkarzy,sztabu szkoleniowego…itd???

kosa76
Odpowiedź do  Iwona
4 lat temu

może zacznij od Siebie … a nie komuś zaglądasz w kieszeń … pilnuj swojej jednej trybuny …

efrfrfr
Odpowiedź do  Iwona
4 lat temu

bardzo dobre pytanie nie wiem czemu ktos sie oburzyl to my kibice nie zadamy zwrotu kasy za karenty a tu czy sie stoi czy sie lezy kasa sie nalezy

Krzysztof
Odpowiedź do  Iwona
4 lat temu

Panowie i drogie panie na pewno każdy z was myśli o tym co i jak.będzie. Rozumiem was że każdy chce zagarnąć jak najwięcej do siebie. Ale.
Kontrakt został podpisany.
Klub musi się wywiązać jak każdy pracodawca z zapisów.
Może trzeba iść dalej i pomyśleć jak w takiej sytuacji my zaznaczam my kibice wielkiego
Widzewa możemy pomóc a nie szkodzić naszemu ukochanemu klubowi.Moze weźmy na wstrzymanie i odpuścić zwroty za karnety kupmy cegiełki ( jeśli takowe się pojawią) itd, itp. Po prostu bądźmy kibicami naszego Wielkiego Widzewa.
Widzew nigdy nie zginie.

arkadiusz
4 lat temu

Dla mnie Kobieta Klasa jakie Nas szczęście spotkało że trafiliśmy na TAAAki Skarb Widzew Nigdy Nie Zginie Póki My Żyjemy Zdrowia Życzę Koleżanki i Koledzy po szalu nic Nas nie zabije żaden koronawirus!!!!!Pozdrowionka z Warmii

Varix
4 lat temu

Nie dopuszczam myśli, żeby nie była to walka o extraklase

Don Fredro
4 lat temu

Z tego wynika, że póki co nie ma tematu rozmów nt kontraktów z piłkarzami. A moim zdaniem powinny, bo opierając swój optymizm znów na społeczności Widzewa tym razem można się rozczarować. Nie dlatego, ze kibice nie będą chcieli wspierać klubu, tylko dlatego, że wielu po prostu nie będzie sobie mogło na to pozwolić.
Również nie wszyscy sponsorzy prawdopodobnie przejdą przez kryzys obronną ręką i finansowanie klubu może być jedną z pierwszych oszczędności.

Rafał
4 lat temu

Wierzę że nikt karnetów nie będzie chciał oddać. Jesteśmy jedną drużyna. Karnety to duża część naszego budżetu. Możemy po raz kolejny pomóc Naszemu Widzewowi. Razem Tworzymy Siłę

4 lat temu

Jest jeszcze inna opcja . Wirus już pojawia się w miejscach gdzie został uznany za zwalczony. To gowno może się ciągnąć miesiącami. Nie chce krakac Ale po świętach będą upadac szpitale jeden po drugim . Sezon nie zostanie dokończony. Następny nie wystartuje w tym roku. Wtedy połowa polskich klubów upadnie. W 2021 roku nie będzie komu grać. Chyba że liga jak w Szkocji 10 zespołów. Narazie to widać tylko tyle że nikt nad niczym nie panuje i nie ma planu na obecną sytuację. A nasz kraj który ma jedną z najgorszych służb zdrowia w Europie będzie te skutki odczuwal dłużej… Czytaj więcej »

Mala
4 lat temu

Proponuje przeczytać cały wywiad ze zrozumieniem i to co powiedzial nasz kapitan takie ustalenia potrzebują spokoju i rozwagi od wszystkich stron.Widzew to najwyższe dobro dla wielu kibiców i zgadzam się z poglądem , iż na kolejny upadek nas nie stać . Myśle ze cała widzewskia rodzina pomyśli jak sobie pomoc wzajemnie bo to tak naprawdę będzie prawdziwy test miłości do naszego ukochanego klubu. Jesteśmy fantastyczni ,dumni i wierni naszemu kochanemu klubowi i niech tak zostanie Całej widzewskiej rodzinie życzę dużo zdrowia

Rafał
4 lat temu

Ja karnet kupiłem choć z góry wiedziałem, że pójdę tylko na 4 mecze, okazało się, że byłem na dwóch przez wirusa. I kupię kolejny choćbym nie miał pójść na żaden :)

Andrzej S.
Odpowiedź do  Rafał
4 lat temu

Ja w sumie mógłbym zrobić tak samo,ale moja racjonalna żona zabije mnie śmiechem. A karnet to bez urazy,ale kupiłem po to,żeby na mecze chodzić i nie zawracać sobie dupy ogarnianiem biletów co mecz a nie po to,żeby ładnie prezentował się wśród kart płatniczych w portfelu. I nie to,żebym coś żądał,ale z siedmiu wiosennych meczów widziałem jeden. Nie to żebym wyciągał rękę po zwrot kasy,ale może tak rzeczywiście wszyscy solidarnie poniosą te 20 % straty Piłkarze,czy Pani prezes też się zadeklarują,że rezygnują z części apanaży, a nie tylko kibice.. Wtedy rozumiem.Ja od wtorku też mogę nie mieć pracy. Jak mam kupić… Czytaj więcej »

1910 W
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Andrzeju coś na koniec wspomniałeś o kredycie. A to chciałbyś,żeby Ci go umorzyli ??? Jak się bierze kredyt to się go spłaca. Działasz w podobny sposób jak ci co ,,zarządzają” polskimi klubami,czyli z dnia na dzień. Dziś jechać na wycieczkę,wziąć kredyt,a jutro jakoś to będzie.Może państwo za mnie spłaci.

Andrzej S.
Odpowiedź do  1910 W
4 lat temu

Widzisz 1910W Akurat na szczęście nie mam kredytu to mnie osobiście nie dotyczy,ale o takich planach czytam i one są szumnie nazywane pomocą. Pomyśl nie mówię o umorzeniu, Nie było nakazu brania kredytów i życia na kredyt, ale niby zrobią Ci łaskę,bo przesuną spłatę o trzy miesiące,ale odsetki za to sobie policzą. To naprawdę taki wielki gest z ich strony. Kto jak kto ale banki akurat kasę mają,to też mogłyby się trochę poczuć. Idź załóż lokatę. Z łaski Ci dadzą2,5-2,7 proc max na 3 mce Idź weź kredyt. Rrso raczej się powyżej 10 proc zaczyna. W małych firmach ZUS Ci… Czytaj więcej »

1910 W
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

To nie będą żadne dodatkowe odsetki. Skoro 3 miesiące się nie spłaca to automatycznie kumuluje się i rata wychodzi trochę wyższa. Ja bym zostawił ten temat. I bardziej drążył ten kiedy w końcu ogłoszone będą cięcia wypłat wszystkich od piłkarzy po administrację klubu.Sponsorzy wiadomo,że już mniej będą płacić za reklamy. Na samych kibicach chcecie pchać ten wózek pani Pajączek ???

Andrzej S.
Odpowiedź do  1910 W
4 lat temu

1910W
Odroczą Ci raty o trzy miesiące. Odsetki cały czas masz płacić zgodnie z planem.
Więc gwoli ścisłości to są dodatkowe odsetki,bo cały kredyt i tak będzie do spłacenia o te trzy miesiące dłużej czyli i tak trzy miesiące więcej będziesz te odsetki spłacał.
Ale to szczegół. Powinni odsetki za te 3 mce umorzyć. Takie jest moje zdanie. Ale dobra zostawiam już ten temat

Andrzej S.
Odpowiedź do  1910 W
4 lat temu

I jeszcze Ci napisze 1910W z innej beczki bo mam akurat czas, bo siedzę dziś na dniu z urlopu,na szczęście płatnym,jeszcze Mam zamiar do chanal + wysłać maila z pytaniem,czy nie obniżą mi abonamentu,bo przecież nie transmitują extraklasowych meczów A po to podpisałem z nimi umowę,żeby je oglądać I widzisz. Nie ich wina,a może moja? Każdy kij ma dwa końce. Ja oczywiście płacić muszę,bo komornik albo mi sygnał odetną, a oni to z ceny zejść nie mogą? W zamian mam mieć retransmisje? Nie chce. Chcę obniżki. Z innej strony. Na szczęście nie mam dzieciaka w wieku szkolnym,ale jakbym miał to… Czytaj więcej »

Mar
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

i mundrus 1910w zniknal w niebycie zajebany merytorycznie jak Najman z Pudzianem

1910 W
Odpowiedź do  Mar
4 lat temu

mar Wal się stara dzido ! Jak byś nie wiedział to jestem.

Andrzej S.
Odpowiedź do  Mar
4 lat temu

Panowie
Apeluję. Sytuacja jest słaba.
Porzućmy wzajemne animozje. Stoimy po jednej stronie barykady. Możemy się tam nie zgadzać politycznie czy w innych szczegółach.
Ale przecież wszyscy jesteśmy kibicami Widzewa.
Pozdrawiam was obu,Mar i 1910 W

1910 W
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Andrzej powinni zdecydowanie obniżyć Ci abonament z canal +. Nawet łaski nie robią. Bo klubom też pieniędzy nie przeleją jak nie dokończą ligi. Przykro mi ,że wpadasz w pewne kłopoty. Ja też bo mam umowę zlecenie ale jakoś się zabezpieczyłem finansowo,no i nie mam dzieci.Tak nawiasem to niedługo Ci co mają dzieci dopiero wpadną w kłopoty bo,że zlikwidują 500 + to kwestia krótkiego czasu.A że państwo polskie jest tekturowe to pełna zgoda. Bo nie odkładało na ciężkie czasy jak były takie możliwości.Niemcy odłożyli kasę i dziś nie muszą się zadłużać.Nasz ,,byznesmeny” miały inny łeb

cuccuredu
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Chyba pomyliłeś portale.Rozmawiamy o Widzewie,a nie o polityce.

Andrzej S.
Odpowiedź do  cuccuredu
4 lat temu

Rozejrzyj się dookoła czywiście to co się dzieje nie dotyczy Widzewa ani jego kibiców w najmniejszym stopniu

cuccuredu
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Użalaj się dalej nad swoim losem.Śmieszny jesteś.

Andrzej S.
Odpowiedź do  cuccuredu
4 lat temu

Odpowiem Ci człowieku,bo wywołałeś mnie do tablicy.
Nie użalam się nad sobą. Przetrwam ten kryzys jak wszystkie poprzednie,komunizmy socjalizmy , pierwsze, drugie i następne etapy reformy gospodarczej ,Czarnobyl i inne takie historie.
Na szybko opisałem tylko kilka absurdów,którymi raczy nas władza
Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę

Michu
4 lat temu

Witam ja mam pomysł i wiele ludzi może się ze mną nie zgodzić zrzeknijmy się roszczeń za te karnety pokażmy całej Polsce że stać nas na to i że nasz klub to przetrwa

Andrzej S.
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

Stary.
O tym samym piszę.
Ja nie chcę roszczeń, jeśli zrzekniemy się wszyscy Ale zróbmy to razem
Kibice, Piłkarze,Prezes
Razem Tworzymy Siłę
A nie tylko kibice mają być winni za wirusa
W życiu nie jadłem nietoperza.

Andrzej S.
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

Kolego niech zgadnę.
Tak jesteś wiekowo mniej więcej gimnazjum plus czyli max 18 lat
O ile się pomyliłem? Rok dwa tylko w którą stronę?.
Widzew był jest i będzie. I nic tego nie zmieni. Ale finanse to jednak jest złożona sprawa.
ale doceniam dobre intencje
P.S
Kto tu mówi o roszczeniach.?

Michu
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Kolego jak Ty srałes, w pielusie ja chodziłem na mecze pierwsze moje derby były w 92r i wiem co mówię pierwszy mecz widzewa obejrzałem w telewizji jak przegrał 9:0

Andrzej S.
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

No widzisz kolego

Mówiłem, że gimbaza
Podczas Twoich pierwszych derbów w 92 miałem przyjemność 21 lat skończyć.
Tak,że ten tego

Andrzej S.
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

Widzisz Ty to widziałeś w Tv, a ja pod zegarem kilka dni później cieszyłem się jak rozjebaliśmy ległę.
Pozdrawiam młodego Widzewiaka

1910 W
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

W telewizji mecz już w 92 roku obejrzałeś ??? Q..wa to weteran jesteś ;)

Michu
4 lat temu

Jeśli będziemy mieli roszczenia za mecze na których nie byliśmy klub w przyszłym sezonie może mieć problem

Michu
4 lat temu

A przecież chcemy awansów porządnych transferów

Michu
4 lat temu

Pokażmy że widzew to Wielki Klub który idzie na ekstraklasę i bujcie się wszyscy

Andrzej S.
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

Człowieku. Myślę, że wszystkie kluby zostaną dotknięte wirusem mniej więcej w jednakowym stopniu tak,że wyluzuj
I tak Widzew będzie w lepszej sytuacji niż pozostali konkurenci

Jacek
4 lat temu

Jestem posiadaczem 4 karnetów i nawet przez chwilę nie pomyślałem o tym aby żądać zwrotu . W gronie moich znajomych jest podobnie .To jest wsparcie dla Klubu i przedłuże swoje miejsca nawet gdy będzie nie pewna gra na jesień. Jasne znajdą się cymbały co zwrotu będą chcieli …ok ale zwrot= utrata miejsca .

Michu
Odpowiedź do  Jacek
4 lat temu

I bardzo fajnie z Widzewskim pozdrowieniem

Michu
Odpowiedź do  Michu
4 lat temu

A ja mam 1 karnet który udało mi się kupić po 2 latach zapisując się na rezerwę i byłem na 1 meczu tak cały czas kupowałem bilety i też nie zamierzam rzadac kasy tylko przedłuże

Andrzej S.
Odpowiedź do  Jacek
4 lat temu

Dobra załóżmy że Ci wierzę.
Po co normalnego kibicowi cztery karnety?
Wyjaśnij mi to z łaski swojej,bo jestem za głupi i nie ogarniam.
Chodzisz na mecz z co czwartym karnetem? Czy jak.?
Jak jesteś taki bogaty to wykup sobie loże VIP i zwolnij trzy karnety.
QWA.
ja też nie chcę żadnych zwrotów,tylko tańszego Karnetu na następną rundę.
To Qwa chyba uczciwe.
Nie każdy jest biznesmenem z górnej półki jak Ty. Weź to pod uwagę i nie dysponuj kasą innych ludzi,którzy nie są Twoimi pracownikami.
Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Także psychicznego.

Jacek
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Tak naprawdę osobiście mam jeden ale mam 3 dzieci w wieku szkolnym i za ich karnety płacę ja (dlatego 4) również Pozdrawiam
Ps. Ze zdrowiem psychicznym u mnie w porządku ale dziękuję za dobre słowo.

Mala
4 lat temu

Jak tak sobie wymienimy poglądy to ja mam taka propozycje może poddalibyśmy pod dyskusje pomysł sprzedaży wirtualnych biletów ( cegiełek) na domowy mecz z Lechem II , przecież w oficjalnej bazie jest nas ponad 72 tysiące. Oczywiście dotyczy to dobrowolnych wpłat np19,10zl za bilet lub 25,00za łoże .Niewiem jak wam ale mnie bardzo podoba się pomysł naszych braci z Chorzowa i wirtualnym samolotem lecą na mecz Ruchu do Kluczborka, a mi się by się podobał naprzyklad wirtualny lot odrzutowcem na mecz z Resovia. Zebane środki można zostawić i w zależności od rozwoju sytuacji przekazać dla klubu lub przeznaczyć na projekt.… Czytaj więcej »

Andrzej S.
Odpowiedź do  Mala
4 lat temu

Idealistka.
Już mi się nie chce pisać bo późno,ale siedząc parę lat na forum
Czy to nawet na tych wcześniejszych forach cackowych Widzew com coś tam czy jak to się nazywało około2014_15.roku pamiętam, że
był też jakiś koleżko, który liczył,jak to byśmy przegonili Barcelonę jakby każdy z kibiców wpłacał po 10 100 a najlepiej po 1000 zł.
Jezu niestety to nierealne.
Zobacz sobie ilu wpłaca regularnie na WOWP
Jeszcze mniej na klub.
Ok wszyscy się zepną na jakąś jednorazową akcje ale żeby to przekształcić w systematyczne wpłaty comiesięczne Zapomnij.
Ale widzę nowa na stronie.
Brawo za zapał
Pozdrawiam.

1910 W
Odpowiedź do  Andrzej S.
4 lat temu

Andrzej jakby otworzyli konto na konkretnie Baza treningowa to uzbierało by się choćby miało to trwać kilka lat.Ale bez wyciągania choćby grosza z tego konta. Widziałeś,żeby jakieś konto otworzyli ? Ten ileś procent co szło przy zakupie karnetów to już pewnie dawno sobie rozdysponowali.

Andrzej S.
Odpowiedź do  1910 W
4 lat temu

Ja to rozumiem. 1910W Konto i kasa tylko na ten cel Wpłacałbym. . Jak jednak zagwarantować,żeby nie przejeść tych pieniędzy? Bo widzisz prezesi się zmieniają. Płyną lata, pieniędzy przybywa, Coś się niekorzystnego znów odyebie i ktoś zaczerpnie dłonią.na bieżące potrzeby na wieczne oddanie. Taka mała paralela. OFE. mówi Ci coś. Miało być na własne emerytury Każdy sam sobie odkłada 2 gi filar,wakacje pod palmami.(tak tak Pazura. Pamiętam Cie w tej reklamie) Parę lat wszyscy odkładali – koszta zarządzania i rosło aż miło Jak już urosło to łapę wyciągnęli jedni i drudzy. Jedni zajumali cześć, te drugie asy zarżnęli na amen.… Czytaj więcej »

4 lat temu

Ja jako kibic naszego ukochanego klubu WIDZEW apeluje do wszystkich kibiców spolecznosci Widzewa by kupić karnety na kloejny sezon. Ten i tak już się skończył. Nikt ze społeczności nie ma zamiaru żądać zwrotu kasy za karnet ja na pewno kupię na kolejny sezon pozdrawiam Wojtek

Mala
4 lat temu

Nie jestem idealistka ,chodzi bardziej o akcje jednorazowa , wiem gdzie żyje i wiem jak to wyglada wszystkie te akcje są tu i teraz . To był mój pomysł jak pomoc naszemu kochanemu klubowi , a ty co proponujesz

jarson
4 lat temu

Nawet gdyby przyszły sezon miał się nie odbyć , to kupujemy karnety tak jakby mieli normalnie grać , jest to podstawa aby klub znowu nie upadł . Widzew na zawsze !

Andrzej S.
Odpowiedź do  jarson
4 lat temu

No nie wiem czy to coś da.
Wszystkie kluby upadną a w lidze zostanie Widzew i z kim będzie grał 17 meczów w sezonie.? Ze swoją drugą drużyną rezerwami juniorami, trampkarzami i kim jeszcze?
Nie twierdzę,że kupowanie Karnetu nie ma sensu,ale jakaś perspektywa musi być bo inaczej to sztuka dla sztuki.
Liczę,że klub rozpocznie sprzedaż nie wcześniej niż krzywa liczby zachorowań minie swój wierzchołek i zacznie opadać

mati
4 lat temu

żadnego zwrotu za karnety i nawet jak będzie zakaz do końca roku imprez masowych normalna sprzedaż karnetów. Ale pani prezes kibice na pewno dadzą z siebie wszystko ale wypada żeby piłkarze i sztab szkoleniowy w tych ciężkich czasach też miał obniżone wynagrodzenie bo jak na razie żadnej incjatywy piłkarzy nie widać i wygląda to bardzo słabo

52
0
Would love your thoughts, please comment.x