Malesa opuszcza drużynę po trzech latach
26 lipca 2017, 09:19 | Autor: Ryan
Drugi zespół Widzewa dopiero od roku znajduje się formalnie w strukturach klubu. Wcześniej drużyna występowała pod nazwą Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego i była alternatywą dla upadającej spółki Sylwestra Cacka. Prowadził ją jeden człowiek.
Prezesem, kierownikiem drużyny i trenerem w jednej osobie był Maciej Malesa – wieloletni kibic Widzewa. W ciągu trzech lat pracy dla TMRF wywalczył z kolegami z trybun dwa awanse (z Klasy B do Klasy A w pierwszym sezonie działalności oraz z Klasy A do ligi okręgowej w trzecim sezonie) i przygotował działaczom RTS gotowy zespół rezerw, będący obowiązkiem na czwartym poziomie rozgrywkowym.
Powody, dla których Malesa nie będzie już prowadził rezerw, nie są znane. Oficjalna witryna klubowa, cytując Andrzeja Kretka, wskazuje, że trener sam postanowił odejść. „Szkoda, że Maciek po wywalczeniu awansu nie będzie dalej pracować z zespołem. Otrzymaliśmy jednak jego rezygnację, musimy ją uszanować i zrobić wszystko, żeby przygotować drugi zespół do gry, bo czasu zostało naprawdę niewiele” – mówił dyrektor sportowy Widzewa.







Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Cracovia
Korona Kielce
Wisła Płock
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
GKS Katowice
Wieczysta Kraków
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Mazovia Mińsk Maz.
Pelikan Łowicz
Jagiellonia II Białystok
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Zambrów
Olimpia Elbląg
Ząbkovia Ząbki
Mławianka Mława
Polonia Lidzbark Warm.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
KS CK Troszyn